شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۸ | ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
جزئیات و زمان بندی خروج انواع پراید از خط تولید
۱۰:۳۸ | ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
اجاره خودرو
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا خبر داد:

جزئیات و زمان بندی خروج انواع پراید از خط تولید

پرشین خودرو: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: تولید پراید مدل۱۳۲ تا پایان دی‌ماه ۹۸، پراید مدل۱۱۱ تا پایان اردیبهشت ۹۹ و پراید مدل۱۳۱ تا پایان تیرماه ۹۹ به پایان خواهد رسید.

به گزارش پرشین خودرو، سید جواد سلیمانی، با اعلام این خبر و با بیان اینكه با نظر وزیر صنعت، معدن و تجارت برنامه‌ریزی برای خروج محصولات خانواده پراید از مدار تولید را از نخستین روزهای حضورش در سایپا در دستور كار این گروه خودروسازی قرار داده ایم، گفت: از بهمن‌ماه سال گذشته برنامه‌ریزی دقیق برای پایان دادن به تولید این محصول آغاز شد و از ابتدای امسال نیز با افزایش تدریجی سهم سایر محصولات سایپا این برنامه را به مرحله اجرا درآوردیم، اما برای جلوگیری از وارد شدن التهاب به بازار این موضوع را در آن زمان رسانه‌ای نكردیم.

مدیرعامل سایپا افزود: متاسفانه به دلیل تحریم‌های بین‌المللی، تولید خودروسازان كاهش یافت و این كاهش تولید به همراه ایجاد تقاضای كاذب ناشی از کاهش ارزش پول ملی، بازار خودرو را با نابسامانی مواجه كرد. از این رو و برای جلوگیری از التهاب بیشتر، برنامه كاهش و توقف تولید پراید رسانه‌ای نشد، اما فرآیند اجرایی آن را با جدیت دنبال كردیم.

وی اظهار داشت: تولید فعلی پراید تا اتمام تعهدات در تاریخ‌های اعلام شده و تحویل خودروهای ثبت نامی انجام خواهد شد؛ بنابراین هموطنانی كه در طرح‌های پیش‌فروش و فروش‌فوری این محصول ثبت‌نام كرده اطمینان داشته باشند كه هیچ مشكلی در تحویل خودروهای آنان پیش نخواهد آمد و تمامی محصولات فروخته شده، تحویل آنها خواهد شد.

 

میر جواد سلیمانی


سلییمانی ادامه داد: برنامه توقف عرضه پراید به بازار داخلی را در ماه‌های گذشته و در جلسات مختلف غیرعلنی با مدیران ارشد کشور و اعضای كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام كردیم كه این عزیزان نیز در گفتگو با رسانه‌ها به آن اشاره داشته‌اند، همین موضوع نشان می‌دهد كه سایپا برای توقف تولید این محصول برنامه داشته است.

مدیرعامل سایپا در ادامه گفت: مهمترین نكته در اجرای برنامه كاهش و توقف تولید خودرو پراید، موضوع جایگزینی محصولات در خطوط تولید و البته بازار است كه این بخش از برنامه نیز به طور كامل در حال اجراست و محصولات تیبا، كوییك و ساینا جایگزین محصولات خانواده پراید شده و می‌شوند و برای پراید هیچ جایگزین دیگری وجود ندارد، اما توسعه محصولات بر روی پلت‌فرم‌های جدید و اختصاصی سایپا انجام خواهد شد که به زودی جزئیات آن را اعلام می‌کنیم.

 

خط تولید پراید


سلیمانی در ادامه زمان توقف تولید مدل‌های سواری خانواده پراید در بازار داخلی را اعلام كرد و گفت: همان‌گونه که وزیر صنعت، معدن و تجارت هم اعلام کرد تولید پراید مدل۱۳۲ تا پایان دی‌ماه ۹۸، پراید مدل۱۱۱ تا پایان اردیبهشت ۹۹ و پراید مدل۱۳۱ تا پایان تیرماه ۹۹ به پایان خواهد رسید.

به گفته وی یكی از شاخص های تعیین این زمان بندی، تعداد خودروهای معوق و میزان تقاضای موجود در بازار برای هر یك از مدل‌های پراید است.

سلیمانی گفت: محصولات خانواده پراید به دلیل مصرف پایین سوخت، قیمت رقابتی و هزینه پایین نگهداری، استهلاك پایین و خدمات پس از فروش ارزان در مقایسه با محصولات سایر خودروسازان، در برخی بازارهای صادراتی گروه خودروسازی سایپا متقاضی دارد كه به همین دلیل تولید محدود این خودرو برای صادرات ادامه خواهد داشت و با قیمت بسیار بالاتر از قیمت فروش این خودروها در ایران به فروش می‌رسد.

مدیرعامل سایپا با بیان اینکه محصول پراید به طور متوسط با قیمت حدود ۷ هزار دلار در بازارهای صادراتی عرضه می‌شود، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی شده است که تجهیزات و خطوط فعلی تولید محصولات سواری پراید، پس از توقف تولید در ایران به کشورهای مقصد صادراتی منتقل شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!