جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۲۱ | ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
علت رشد مقطعی قیمت برخی خودروها در بازار اعلام شد
۱۴:۲۱ | ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
اجاره خودرو
/اختصاصی/هشدار: با مدیریت تقاضا در دام سودجویان گرفتار نشوید؛

علت رشد مقطعی قیمت برخی خودروها در بازار اعلام شد

پرشین خودرو: افزایش جزئی قیمت برخی از خودروها در بازار مقطعی است و به دنبال کاهش صدور فاکتور توسط شرکتها در بازار رخ داده؛ در این شرایط متقاضیان واقعی بازار باید آگاه باشند و با افزایش قیمت برخی از خودروها در بازار نسبت به خرید دست نگه داشته و یا جایگزین دیگری را انتخاب کنند تا موج روانی که توسط دلالان ایجاد شده فروکش کند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو ، جریان کلی بازار خودرو با وجود اینکه در هفته های پایانی تابستان با روند نزولی همراه بود اما در اولین ماه از فصل پاییز با تغییر این جریان ، قیمت ها با روند صعودی مواجه شد. افزایش قیمت‌ها در شرایطی در دومین ماه از پاییر نیز همچنان ادامه دارد که سایر بازارها به خصوص بازار سکه و ارز جریان با ثابت و آرامی را در یکی دو ماه اخیر داشتند و نوسان قیمتی چندانی در این بازارها شاهد نبودیم.

تغییر جریان قیمتی در بازار در حالی رخ داده که در هفته گذشته همزمان با کاهش حباب قیمتی بسیاری از خودروها، اغلب کارشناسان و فعالان بازار این روند را ادامه‌دار پیش‌بینی کرده و معتقد بودند که با این شرایط و تثبیت نرخ ارز در هفته های آتی بازار قیمت و تقاضا با تغییر خاصی روبرو نخواهد شد.

در این ارتباط دیدگاهای متفاوتی از سوی فعالان بازار مطرح می شود و بر این اساس برخی فعالان علت وضع کنونی آغاز موج جدید دلالی در بازار خودرو عنوان می کنند اما برخی کارشناسان تاکید دولت و سازمان استاندارد بر توقف تولید خودروهای پرتیراژ را در وضع کنونی بازار قیمت ها موثر می دانند اما دراین میان برخی از فعالان بازار خودرو علت جریان صعودی قیمت ها را مدیریت بازار توسط خودروسازان و همچنین روند کند فاکتور کردن برخی از خودروها و کاهش عرضه توسط شرکتها عنوان می کنند.

پیش بینی بازار خودرو و گمانه زنی ها در خصوص اوضاع قیمت ها در حالی ادامه دارد که هرساله با ورود به فصل پاییز بازار خودرو با افت و رکود تقاضا همراه می شود و خرید و فروش خودرو به کم ترین میزان خود می رسد و قیمت ها نیز به دلیل کاهش تقاضا ، افت می کند این در حالی است که نوسانات و رشد قیمتی که در چند روز اخیر در بازار بخشی از خودروهای داخلی رخ داده حاکی از ایجاد شرایط متفاوتی پیش روی بازار خودرو است.

در همین زمینه رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو معتقد است افزایش جزئی قیمت برخی از خودروها در بازار طبیعی و مقطعی است و به دنبال کاهش صدور فاکتور توسط شرکتها در بازار رخ داده هر چند در این شرایط متقاضیان واقعی بازار باید آگاه باشند و با افزایش قیمت برخی از خودروها در بازار نسبت به خرید دست نگه دارند و یا جایگزین دیگری را انتخاب کنند تا موج روانی که توسط دلالان ایجاد شده فروکش کند.

افزایش سلیقه ای قیمت ها توسط دلالان / التهابات جدید قیمتی توسط برخی از سایت های خرید و فروش خودرو
سعید موتمنی به خبرنگار پرشین خودرو اظهار داشت : متاسفانه دلالان به دنبال کاهش عرضه خودرو به بازار ، قیمت ها را سلیقه ای افزایش می دهند در حالی که در این شرایط مشتریان باید آگاه باشند و با مدیریت تقاضا در دام سودجویان گرفتار نشوند.

وی در عین حال معتقد است به رغم مطالب منتشر شده در خصوص بازار خودرو ، قیمت ها افزایش چندانی نداشته و طرح چنین التهاباتی در بازار قیمت ها عمدتا از سوی سایت ها مدیریت می شود.

آرامش و ثبات نسبی در بازار خودرو

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران گزارش میدانی بازار خودرو حاکی از آرامش و ثبات نسبی در قیمت هاست و تنها در بازار خودروهای زیر 100 میلیون کمی نوسان قیمت وجود دارد که ناشی از کاهش عرضه در روزهای اخیر بوده و موجب نوسان جزئی قیمت در برخی از خودروها شده و در هفته های جاری این جریان تغییر مسیر خواهد داد.

 

بازار خودروموتمنی با اشاره به اینکه قیمت بازار را ارز تعیین می کند ، تصریح می کند : در شرایطی که که نوسان ارزی وجود ندارد نباید هیچ کالایی نوسان قیمت داشته باشیم و تنها قیمت نوسان کالا زمانی ایجاد می شود که عرضه کاهش می یابد از این رو اوضاع بازار خودرو و قیمت ها نیز با توجه به کاهش عرضه مقطعی است.

وی در ادامه تاکید کرد : بر خلاف برخی اظهارات توقف تولید و عرضه برخی از خودروها نمی تواند دلیل بر افزایش قیمت خودرو در بازار باشد همان گونه که برخی از خودروهای وارداتی و مونتاژی با وجود توقف عرضه به بازار امروز نه تنها افزایش ندارند بلکه در مسیر کاهش قیمت نیز قرار گرفتند.

توقف تولید خودروهای پرتیراژ تاثیری در بازار قیمت نخواهد داشت

این فعال بازار خودرو همچنین با توجه به اعلام زمانبندی توقف تولید 3 محصول پرتیراژ سایپا ، گفت : توقف این تولیدات هیچ تاثیری بر قیمت این محصولات در بازار نخواهد داشت چرا که مشتری با عرضه محصولات جایگزین ، نیاز خود را از این بخش تامین خواهد کرد.

موتمنی در ادامه با اشاره به اینکه بازار داغ خودرو تنها در سایت های خرید و فروش وجود دارد و در بازار خودرو چنین جویی وجود ندارد به خبرنگار پرشین خودرو گفت : هر خودرویی قیمت واقعی دارد و مشتری باید نسبت به این مساله آگاه باشند و با هر قیمتی خرید نکند.

بازار بدون مشتری خودروهای بالای 400 میلیونی / تقاضا برای خودروهای چینی ، مونتاژِی و دست دوم افزایش یافت
به گفته وی با کاهش قدرت خرید مردم امروز خودروهای بالای 400 میلیون خریداری در بازار ندارد و عمده مشتریان زیر 400 میلیون نیز به دنبال خودروهای مونتاژی ، چینی و دست دوم وارداتی هستند.

به گزارش پرشین خودرو ، حال با توجه به برخی نوسانات در بازار قیمت ها در ادامه به بررسی آخرین وضعیت قیمت خودروهای داخلی در بازار می پردازیم ، بر اساس ارزیابی ها هم اکنون قیمت پژو 206 تیپ 5 حدود 95 میلیون تومان قیمت دارد که در مقایسه با هفته گذشته 2 میلیون تومان صعود را نشان می‌دهد. تیپ 2 این خودرو نیز که یک میلیون و 500 هزار تومان افزایش قیمت داشته، در حال حاضر 79 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. همچنین پژو 206صندوقدار نیز در حال حاضر 94 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رسد که این موضوع از افزایش قیمت 2 میلیون تومانی آن حکایت دارد.

همچنین مدل‌های پژو 207 اتومات قیمتی برابر با 164میلیون تومان دارد که نسبت به هفته گذشته حدود 4 میلیون تومان جهش داشته، همچنین پژو 2008 نیز که حدود 5 میلیون تومان رشد قیمت داشته، در حال حاضر با 305 میلیون تومان قابل خرید است. پژو 405 مدل SLX نیز با قیمت 84 میلیون تومان خرید و فروش می شود که نشان از رشد 3 میلیون تومانی این خودرو در هفته جاری و نسبت به هفته گذشته دارد. پژو 405 مدل GLX نیز با توجه به افزایش قیمتی که داشته، 74 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

در ادامه بررسی بازار نشان می دهد دنا معمولی به مرز 108میلیون تومان رسیده و این یعنی خودروی موردنظر نسبت به هفته گذشته 3 میلیون تومان رشد قیمت داشته است همچنین مدل دنا با سقف سانروف و همچنین پلاس این محصول نیز با توجه به افزایش قیمتی که داشته به ترتیب 126 و 151 میلیون تومان رسیده است ضمن اینکه فعالان بازار در مورد رانا و سمندEF7 نیز خبر از افزایش قیمت می‌دهند. رانا که حدود 4 میلیون تومان رشد قیمت داشته، در حال حاضر خودرویی 80 میلیون تومانی به شمار می‌رود. سمندEF7 هم با توجه به رشد قمیت در هفته جاری، در حال حاضر 89 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

منحنی قیمت محصولات سایپا نیز بنا به گفته فعالان بازار نیز با تغییراتی مواجه شده است به طوری که پراید 131 قیمتی برابر 44 میلیون هزار تومان دارد که نشان می‌دهد خودروی موردنظر حدود 2 میلیون تومان افزایش قیمت داشته است. مدل 111 پراید هم که از موج افزایش قیمت هفته جاری در امان نبوده، با حدود 48 میلیون تومان قابل خرید است. دیگر محصول سایپایی‌ها به نام ساینا نیز قیمتی برابر با 57 میلیون و 500 هزار تومان دارد که نشان می‌دهد این محصول نیز ۲ میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرده است. در نهایت تیبا هم که افزایش قیمت را تجربه کرده، در مدل صندوقدار قیمتی برابر با 51 میلیون تومان دارد و مدل هاچ بک این محصول نیز در حال حاضر محصولی 57 میلیون تومانی است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!