سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۳:۴۹ | ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
گرانفروشی بلیت هواپیما‌ را گزارش دهید
۱۳:۴۹ | ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
اجاره خودرو

گرانفروشی بلیت هواپیما‌ را گزارش دهید

پرشین خودرو: سقف فروش بلیت پرواز‌های تهران - مشهد درجه اقتصادی (کلاس اکونومی)، ۷۰۱ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام شد.

به گزارش پرشین خودرو، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری  با درخواست از مردم برای گزارش‌های گرانفروشی خارج از دامنه نرخ گذاری شده گفت: سقف فروش بلیت پرواز‌های تهران - مشهد در کلاس اکونومی، ۷۰۱ هزار و ۳۰۰ تومان است و هیچ شرکتی مجاز به فروش بلیت بالاتر از این نرخ نیست.

 

بلیت هواپیما


آقای رضا جعفرزاده افزود: مردم می‌توانند تخلفات گرانفروشی آژانس‌های هواپیمایی را به سامانه حقوق مسافر سازمان هواپیمایی کشوری گزارش دهند.


وی اضافه کرد: البته آنچه در برخی خبرگزاری‌ها در خصوص فروش بلیت تهران- مشهد به قیمت دو میلیون تومان اعلام شده، مربوط به بلیت‌های کلاس بیزینس هواپیماهاست که خارج از دایره نرخ گذاری و نظارت است و شرکت‌های هواپیمایی مجازند این بلیت‌ها را که البته فقط در برخی هواپیما‌ها وجود دارد، با نرخ شناور به فروش برسانند.


وی افزود: دامنه و کف و سقف بلیت‌های هواپیما‌ها در خطوط مختلف توسط انجمن شرکت‌های هواپیمایی تهیه و در سایت انجمن و سازمان هواپیمایی کشوری به نشانی www.cao.ir بارگزاری شده است که به عنوان مثال، کف و سقف قیمت بلیت تهران - مشهد در همه خطوط هواپیمایی ۲۲۹ هزار و ۴۰۰ تا ۷۰۱ هزار و ۳۰۰ تومان است و ایرلاین‌ها مجاز به فروش در محدوده قیمتی هستند و هیچ شرکتی مجاز به فروش بلیت‌های خود در این ایام به نرخ‌های بالاتر نیست.


سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص شیوه نظارت این سازمان بر آژانس‌های فروش بلیت گفت: علاوه بر بازرسی و نظارت‌های موردی، گزارش‌های مردمی که به سامانه حقوق مسافر سازمان منعکس می‌شود و همچنین اعلام خود شرکت‌های هواپیمایی در خصوص تخلفات احتمالی آژانس‌های دارای مجوز راه‌های اطلاع سازمان از تخلفات احتمالی است و در وهله اول به آژانس متخلف اخطار داده شده و در مراحل بعدی، تعلیق و لغو مجوز فعالیت در انتظار آژانس‌های متخلف است.


وی افزود: همچنین سایت‌های اینترنتی فاقد مجوز فروش بلیت که اقدام به فروش بلیت هواپیما کنند توسط سازمان هواپیمایی کشوری به مراجع ذیصلاح قضایی برای برخورد قانونی معرفی می‌شوند.


جعفرزاده همچنین گفت: سازمان هواپیمایی کشوری هیچ برنامه‌ای برای افزایش بهای بلیت‌های هواپیما ندارد و نرخنامه قبلی همچنان معتبر است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظر بینندگان
!
!
!