دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۰۲ | ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
رانندگان در روز بارانی کاهش سرعت و افزایش فاصله طولی را رعایت کنند
۱۵:۰۲ | ۱۳۹۸/۰۸/۰۶

رانندگان در روز بارانی کاهش سرعت و افزایش فاصله طولی را رعایت کنند

پرشین خودرو: رئیس پلیس راهور تهران بزرگ به رانندگان توصیه کرد در روزهای بارانی «کاهش سرعت و افزایش فاصله طولی » را رعایت کنند.

به گزارش پرشین خودرو، سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، درخصوص آخرین وضعیت ترافیکی معابر پایتخت اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به رانندگی در سطح پایتخت معابر لغزنده است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: هرچند مشکل ترافیکی در اکثر نقاط گزارش نشده و ترافیک روان و بدون مشکلی در جریان است اما همین خلوت بودن معابر و افزایش سرعت رانندگان می‌تواند به بروز تصادف در معابر و بزرگراه‌ها منجر شود.


وی گفت: رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب و حق تقدم عابران پیاده از جمله ملزوماتی است که باید رانندگان در روزهای بارانی با آنها دقت کنند؛ به ویژه در هنگام تعطیل شدن مدارس مراقب کودکان باشند.

 

ترافیکسردار مهماندار به کاهش میزان اصطکاک بین سطح لاستیک و سطح راه در روزهای بارانی اشاره و بیان داشت: به دلیل لغزندگی معابر اقدام به ترمز، زمان و فاصله بیشتری می‌طلبد بنابراین باید رانندگان این محاسبات را مدنظر داشته باشند و بدانند فاصله‌ای که برای ترمز در روزهای خشک نیاز است در روزهای بارانی اگر تغییر نکند منجر به تصادف می‌شود.

وی از رانندگانی که به هر علت دچار تصادف می‌شوند درخواست کرد که در هنگام تصادفات خسارتی وسیله نقلیه خود را به منتهی‌الیه سمت راست هدایت کرده تا موجب ترافیک نشوند.

منبع: فارس

برچسب ها:
ترافیکپلیس
نظر بینندگان
!
!
!