چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۵۲ | ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
مدیر عامل بوئینگ به سنای آمریکا احضار شد
۱۶:۵۲ | ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
اجاره خودرو

مدیر عامل بوئینگ به سنای آمریکا احضار شد

پرشین خودرو: نمایندگان سنای آمریکا می‌گویند تا وقتی 99.9 درصد مردم آمریکا نسبت به امنیت هواپیماهای بوئنیگ 737 قانع نشوند این هواپیما اجازه پرواز نخواهد یافت.

به گزارش پرشین خودرو، دنیس مولنبرگ، مدیر عامل شرکت هواپیماسازی بوئنیگ آمریکا، فردا و به مدت دو روز در جلسه استماع کنگره حضور پیدا خواهد کرد و باید به سؤال نمایندگان آمریکا درباره علل سقوط هواپیماهای بوئینگ 737 پاسخ دهد.


اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری شاهد سقوط 2 فروند هواپیای بوئینگ 737 خطوط هوایی اتیوپی و اندونزی بودیم که به کشته شدن 346 نفر مسافر و خدمه منجر شد و از آن زمان تا کنون تمام کشورهای جهان از جمله خود آمریکا پرواز این هواپیماها را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کردند و در واقع صدها فروند از این هواپیماها در شرایط کنونی زمین‌گیر شده‌اند.

 

بوئینگ


راجر ویکر، سنانور جمهوری‌خواه، که ریاست کمیته بررسی این دوسانحه در سنای آمریکا را بر عهده دارد می‌گوید: پر واضح است که این سوانح نباید رخ می دادند و من فکر نمی‌کنم در طراحی هواپیماها توجه کافی به تفاوت واکنش خلبانان به هشدارهای درون کابین خلبان شده باشد.

گزارشات متعددی حاکی از آن است شرکت بوئینگ در طراحی هواپیماهای بوئینگ 737 به واکنش متفاوت خلبانان به سینگنال‌های هشدار در کابین توجه نکرده است.

سازمان هوانوردی فدرال آمریکا ماه‌هاست که در حال بررسی اقدامات پیشنهادی بوئینگ در ارتقاء سیستم نرم افزاری هواپیماها، برگزاری دوره‌های آموزشی، و تغییرات سیستمی است اما بعید به نظر می‌رسد حداقل تا ماه دسامبر شاهد صدور مجوز پرواز برای هواپیماهای 737 باشیم.

ویکر در این باره گفت: تا زمانی که 99.9 درصد شهروندان آمریکایی و سیاست‌مدران این کشور نسبت به امنیت هواپیماهای 737 اطمینان حاصل نکنند، این هواپیماها اجازه پرواز نخواهند یافت.

وی افزود سوال اصلی اینجاست که ما چگونه می توانیم به سطحی از اطمینان برسیم که دیگر این اتفاقات تکرار نشوند.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بوئینگهواپیما
نظر بینندگان
!
!
!