شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۲۸ | ۱۳۹۱/۰۳/۰۹
اتمام مترو شهر جدید پرند در خرداد 92
۱۵:۲۸ | ۱۳۹۱/۰۳/۰۹
اجاره خودرو

اتمام مترو شهر جدید پرند در خرداد 92

پرشین خودرو: وزیر راه و شهرسازی با بیان اینكه در نیمه دوم خرداد امسال، 15 هزار واحد مسكونی مهر در شهرهای جدید اطراف تهران به بهره برداری می‌رسند از اتمام پروژه احداث مترو شهر جدید پردیس تا خرداد 92 خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، علی نیكزاد كه امروز، سه‌شنبه برای بازدید از پروژه مسكن مهر و روند احداث مترو به شهر جدید پرند رفته بود، با بیان اینكه در نیمه دوم خرداد امسال شاهد به بهره برداری رسیدن 15 هزار واحد مسكونی مهر در شهر جدید پرند و افتتاح‌های جداگانه در هشتگرد و پردیس خواهیم بود، گفت: این در حالی است كه ثبت نام متقاضیان برای 40 هزار واحد مسكونی مهر در شهر جدیدپرند نیز تز هفته آینده آغاز می شود.

وی كه با حضور در طول مسیر ساخت متروی پرند از روند اجرایی این پروژه بازدید و خواستار تسریع در اتمام این پروژه شد، با اشاره به اینكه منظور سهولت و سپری شدن زمان كمتر در تردد ساكنین شهر پرند به شهرهای اطراف، عملیات اجرایی مترو پرند از سال 88 در دستور كار مسئولان امر قرار گرفته است، اظهار داشت: طول تقریبی مترو پرند از فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) تا شهر پرند 17.5 كیلومتر است كه احداث این مسیر با برآورد اولیه 187 میلیارد ریال در دستور كار شركت عمران پرند قرار دارد.

وزیر راه و شهرسازی به برخی مشخصات فنی مسیر یاد شده اشاره كرد و افزود: در طول مسیر ساخت متروی پرند هفت پل با دهانه های مختلف طراحی و ساخته می شود كه از جمله طولانی ترین پل در این مسیر به طول 140 متر است كه بر روی بزرگراه تهران - ساوه قرار دارد كه ساخت این پل آغاز شده است.

وی افزود: با توجه به توسعه بزرگراه در آینده، طراحی دهانه ای در دو طرف این پل با پایه وسط به اتمام رسید و هم اكنون عملیات بتن ریزی پایه های این بزرگترین پل مترو پرند آغاز شده است كه بالغ بر 4549 متر مكعب حجم بتن و 820 تن آهن آلات برای ساخت آن به كار برده می شود.

نیكزاد تصریح كرد: در این مسیر 28 آبرو طراحی شده كه عملیات اجرایی 14 دستگاه آن به اتمام و مابقی آبروها كه عمدتاً در نزدیكی فرودگاه جدید امام خمینی قرار دارند، در حال هماهنگی با نقشه های دفع آبهای سطحی مسیر جاده و محوطه فرودگاه جدید است.

بنابر این گزارش طول مسیر مترو تهران پرند 50 كیلومتر است كه بر اساس توافق انجام شده مقرر شده بود 20 كیلومتر این خط ریلی توسط شهرداری تهران، 12.5 كیلومتر تا فرودگاه حضرت امام توسط وزارت راه و ترابری سابق و 17.5 كیلومتر باقیمانده تا پرند توسط شركت عمران شهرهای جدید احداث شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مترو
نظر بینندگان
!
!
!