جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۱:۵۵ | ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
کشتی‌های فاقد سوخت کم سولفور تسهیلات می‌گیرند
۱۱:۵۵ | ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
اجاره خودرو

کشتی‌های فاقد سوخت کم سولفور تسهیلات می‌گیرند

پرشین خودرو: سازمان جهانی دریانوردی، برای کشتی‌هایی که با اجرای قانون ۲۰۲۰ نتوانند سوخت کم سولفور را از یک بندر تأمین کنند، تسهیلاتی در نظر گرفته است.

به گزارش پرشین خودرو، درصورتیکه از اول ژانویه ۲۰۲۰ یک کشتی نتواند سوخت کم سولفور مورد نیاز خود را تهیه کند، با پُرکردن فرمی به نام FONAR می‌تواند از سوخت ۳،۵ درصدی استفاده کند.


بر اساس این گزارش در چنین شرایطی کشتی‌ها باید ضمن پُرکردن فرم FONAR آن را به امضای مسئولان بندری برسانند تا در بندر دیگر با مشکل مواجه نشوند.

 

کشتی


در این گزارش آمده است این کار به معنی آن نیست که کشتی‌ها فرم FONAR را بهانه قرار داده و در همه موارد و بنادر از این نوع سوخت استفاده کنند، این کار صرفاً در بنادری اتفاق می‌افتد که به هیچ عنوان سوخت کم سولفور ندارند.


از سوی دیگر مؤسسه بیم کو در این ارتباط اعلام کرده کشتی‌هایی که از سوخت با سولفور بالا استفاده کنند، اما فاقد FONAR باشند، مشمول جریمه خواهند شد.


مدیر شرکت بیم کو افزود: کشتی‌ها نمی‌توانند از فرم FONAR به صورت مکرر استفاده کنند، زیرا این یک سوء استفاده به حساب آمده و مورد قبول کارشناسان IMO نخواهد بود.


وی گفت: فرم FONAR نمی‌تواند عاملی باشد برای اینکه بندری نسبت به تأمین سوخت کم سولفور اقدام نکند، بلکه فرم FONAR به عنوان آخرین گزینۀ IMO برای ادامۀ مسیر کشتی تا مقصد بعدی اعتبار دارد و این به معنی تسهیل در تردد کشتی است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

برچسب ها:
کشتیسولفورسوخت
نظر بینندگان
!
!
!