یكشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۱:۰۲ | ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
ایده خلاقانه یک نوجوان برای حل مشکل نقطه کور + ویدئو
۱۱:۰۲ | ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
/اختصاصی/

ایده خلاقانه یک نوجوان برای حل مشکل نقطه کور + ویدئو

پرشین خودرو: یک نوجوان 14 ساله از پنسیلوانیا، موفق به طراحی و ساخت راه حلی برای مشکل نقطه کور در اتومبیل شده است.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، اگر تا به حال پشت فرمان یک اتومبیل بوده اید، احتمال این موضوع بسیار زیاد است که هنگام شروع چرخش در یک تقاطع، ناگهان یک عابرپیاده از گوشه شیشه سروکله اش پیدا می شود و شما را مجبور به توقف می کند. در بهترین حالت شما با یک عذرخواهی مشکل را برطرف می کنید، اما بدترین سناریو برای این شرایط می تواند برخورد با عابرپیاده به دلیل قرار گرفتن او در نقطه کور شما باشد. برای حل این مشکل شرکت های بزرگ خودروسازی روش های گوناگونی ارائه کرده اند که در این موارد می توان به نصب پنجره های کوچک در جلو و یا باریک ساختن ستون A اشاره داشت، اما اخیرا "آلیانا گاسلر" یک نوجوان 14 ساله از پنسیلوانیا موفق به طراحی و ساخت یک ابزار جدید برای حل این مشکل شده است که می توان از آن به عنوان یک سیستم ایمنی جدید یاد کرد!

اختراع این نوجوان 14 ساله که موفق به دریافت جایزه 25 هزار دلاری هم شده است، متشکل از یک وبکم، پروژکتور و یک ماده ویژه است تا بهترین دید ممکن را هنگام رانندگی فراهم سازد. حال این اختراع چگونه به شما میدان دید بیشتری خواهد داد؟ اولین فاکتور تشکیل دهنده این پروژه که در بیرون اتومبیل نصب خواهد شد، یک دوربین کوچک خواهد بود که در بالای آینه و بیرون از اتومبیل و بر روی ستون A نصب می شود و با ضبط ویدیو زنده، آن را برای پخش به یک پروژکتور ارسال می کند.

پروژکتور در بالای صندلی راننده نصب شده و فیلم زنده دوربین را بر روی پارچه ای مخصوص با امکان بازتاب، پخش می کند و اینطور می تواند اتفاقات پشت ستون A و نقطه کور راننده را نمایش دهد. از آنجایی که پروژکتور درست بالای سر راننده نصب شده است، به همین دلیل راننده می تواند یک تصویر شفاف از محیط بیرون و نقطه کور خود داشته باشد، درحالی که مسافر جلو تنها شاهد یک پارچه سیاه رنگ خواهد بود که می توانید جزییات آن را در فیلم زیر شاهد باشید.


 


 

نظر بینندگان
!
!
!