جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۱ | ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
ابهامات در ترخیص 300 هزار حلقه تایر سنگین
۱۴:۳۱ | ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
اجاره خودرو
سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر مطرح کرد:

ابهامات در ترخیص 300 هزار حلقه تایر سنگین

پرشین خودرو: سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر با انتقاد از اینکه دولت اگر پول دارد چرا به تولیدکننده داخلی کمک نمی‌کند، گفت: باید ابهامات ترخیص بیش از ۳۰۰ هزار حلقه تایر که اخیرا از گمرکات مجوز ترخیص دریافت کرده روشن شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، مصطفی تنها با اشاره به اینکه علی رغم ابلاغ مصوبه‌ای به گمرکات مبنی بر عدم ترخیص تایرهای سنگین فاقد استاندارد بیش از 300 هزار حلقه تایر اخیرا از گمرکات مجوز ترخیص دریافت کرده‌اند، اظهار داشت: این میزان 25 درصد نیاز کل تایر در سال است البته باید به این نکته توجه داشت که پیش از ابلاغ مصوبه ممنوعیت واردات تایرهای سنگین فاقد کیفیت واردکنندگان برای دو سال آینده تایر وارد کشور کرده بودند و بازار اشباع شده بود.

*حمایت دولت از تولیدکنندگان چینی با اختصاص ارز 4200 تومانی برای واردات تایر

وی با اعلام اینکه جالب اینجاست امروز تولیدکننده در تأمین ارز مواد اولیه خود با مشکلات متعددی روبرو هست، افزود: نکته قابل تأمل اینجاست تولیدکننده ایرانی در خرید خود با طرف چینی باید نخست پول را به حساب چینی‌ها واریز و سپس اقدام به واردات کند اما 300 هزار حلقه رسوب شده در گمرکات برای ترخیص منتظر تخصیص ارز بودند که این موضوع برای ما علامت سوال دارد.

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر با انتقاد از اینکه دولت اگر پول دارد چرا به تولیدکننده داخلی کمک نمی‌کند، گفت: امروز تعدادی از تولیدکنندگان توانایی تولید تایرهای سنگین را دارند تا ما نیاز به واردات نداشته باشیم اما متأسفانه منابعی در اختیار تولیدکننده برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام قرار نمی‌گیرد.

 

تایرتنها اضافه کرد: برای من سوال است چرا دولت ارز برای واردات دارد اما برای کمک به تولیدکننده داخلی منابعی تعیین نمی‌کند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!