پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۱ | ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
ولوو اولین استفاده کننده از "بلاک چین" برای پیگیری متریال باتری های خود!
۱۱:۲۱ | ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
اجاره خودرو
/اختصاصی/

ولوو اولین استفاده کننده از "بلاک چین" برای پیگیری متریال باتری های خود!

پرشین خودرو: کمپانی خودروسازی ولوو اولین تولید کننده اتومبیل در جهان خواهد بود که برای تامین متریال باتری های خود از فناوری «بلاک چین» استفاده خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، ولوو به عنوان اولین کارخانه سازنده اتومبیل در جهان خواهد بود که به منظور ردیابی و تامین "کبالت" مورد استفاده در باتری محصولات خود از فناوری "بلاک چین" استفاده خواهد کرد. به گفته آنان استفاده از این فناوری می تواند مواد اولیه استفاده شده در تولید باتری های لیتیوم یونی را ردیابی کرده و از تامین صحیح آنان از مکان و به تعداد مناسب مطمئن شد.

گفته می شود که استفاده از فناوری "بلاک چین" باعث افزایش چشمگیر شفافیت در زنجیره تامین مواد اولیه می شود، به طوری که نمی توان اطلاعات ثبت شده در نقطه مبدا را تا زمان رسیدن محموله به نقطه مقصد دستکاری کرد. در این رابطه شرکت خودروسازی ولوو با هر دو تامین کننده بزرگ باتری در جهان یعنی "CATL چین" و "LG Chem کره جنوبی" به توافق رسیده است تا از فناوری جهانی "بلاک چین" برای پیگیری و ارسال متریال مورد نیاز ماشین های الکتریکی خود استفاده کند.

 

ولووولوو می گوید که ما همیشه متعهد به زنجیره تامین اخلاقی برای مواد اولیه خود بوده ایم و با استفاده از فناوری بلاک چین می توانیم با تهیه کنندگان اصلی خود یک همکاری نزدیک تری داشته باشیم. دلیل دیگر استفاده ما از این فناوری هم به منظور اطمینان و ردیابی کامل زنجیره تامین و به حداقل رساندن خطرات مرتبط خواهد بود.

برای کسانی که اطلاع ندارند، باید گفت که بلاک چین یک دفترچه دیجیتالی است که شامل لیستی از سوابق رمزگذاری شده بوده و از نظر زنجیره تامین، این سیستم می تواند معاملاتی غیرقابل تغییرو یا داده های اصلی مانند وزن و اندازه محموله در نقطه مبدا را به ثبت برساند و از دریافت تمام و کمال آن در نقطه مقصد مطمئن شد.
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!