چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۳:۱۶ | ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
ایکس‌ری به تنهایی برای جلوگیری از عبور بار غیرمجاز کافی نیست
۱۳:۱۶ | ۱۳۹۸/۰۸/۱۹

ایکس‌ری به تنهایی برای جلوگیری از عبور بار غیرمجاز کافی نیست

پرشین خودرو: فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: ایکس ری یک دستگاه کمک بازرسی است و نقش کاربر در این دستگاه‌ها بسیار مهم است، قرار نیست ایکس‌ری به تنهایی از عبور بار غیرمجاز جلوگیری کند.

به گزارش پرشین خودرو، سردار حسن مهری اظهار کرد: در نمایشگاه ایپاس سال جاری از برخی غرفه‌ها مانند صنایع الکترونیک ایران بازدید کردیم و تجهیزات جدیدی که این غرفه در زمینه نظامی ارائه داده بودند را بررسی کردیم.

وی افزود: ایکس‌ری‌هایی که در داخل کشور تولید می شود باید در فرودگاه‌ها زیر بار رود و کارشناسان ما در پلیس فرودگاه‌ها این دستگاه‌ها را تست کنند.

 

سردار حسن مهری


فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور تصریح کرد: با شرکت‌های ایرانی که دستگاه ایکس‌ری تولید می‌کنند صحبت کردیم و از آنها خواسته‌ایم تا دستگاه‌هایشان را نزد ما بیاورند و ما به صورت پایلوت از این دستگاه‌ها استفاده کنیم تا بتوانیم درباره استفاده گسترده از ایکس‌ری های ایرانی در فرودگاه ها نظر بدهیم.


سردار مهری خاطرنشان کرد: در حال حاضر در فرودگاه‌ها از دستگاه ایکس ری ها خارجی استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: این صنعت (ساخت دستگاه ایکس‌ری) در ایران صنعت جدیدی است ولی در کشورهای خارجی قدمتی ۴۰ ساله دارد، اما این موضوع دلیل نمی‌شود که از ایکس‌ری های ایرانی استفاده نکنیم و این صنعت را در کشور حمایت نکنیم.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به استفاده از دستگاه های ایکس ری خارجی در فرودگاه ها چرا باید برخی مواقع بار غیرمجاز از آنها عبور کند، گفت: دستگاه ایکس ری یک دستگاه کمک بازرسی است و نقش کاربر در این دستگاه‌ها بسیار مهم است، این دستگاه قرار نیست به تنها بتواند از عبور بار غیرمجاز جلوگیری کند و کاربر این دستگاه ها باید دقت لازم را داشته باشد که البته ما در ایران کاربران توانمندی داریم و عبور بار غیرمجاز در فرودگاه ها آمار بالایی ندارد.

منبع: مهر

نظر بینندگان
!
!
!