پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۱۹ | ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
مشکل مترو تهران مشابه سیل است
۱۵:۱۹ | ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
اجاره خودرو

مشکل مترو تهران مشابه سیل است

پرشین خودرو: رئیس شورای شهر تهران ضمن هشدار در مورد مشکل حاد قطارهای مترو در پایتخت گفت: برخی از قطعات قطارها باید تعویض شود ولی این موضوع محقق نشده است.

به گزارش پرشین خودرو، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورا در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌در جلسه امروز تعیین تکلیف باغ یا غیرباغ بودن برخی از زمین‌ها در پایتخت مشخص شد و تغییر نام خیابان‌ها در قالب دو دستور جلسه مطرح و به سرانجام رسید.


وی افزود: لایحه حمایت از شرکت آب و فاضلاب تهران نیز در جلسه امروز بررسی شد تا با سرعت بیشتری توسعه فاضلاب تهران به نتیجه برسد. نگران تسویه‌خانه‌ها و سرعت لوله‌گذاری در اطراف سطح شهر تهران بودیم چرا که این مسئله سبب می‌شود آب به زیر شهر تهران رود و وقوع نشست زمین را داشته باشیم.


وی بیان داشت: ایجاد تسویه‌خانه فاضلاب در دستور کار قرار گیرد که این موضوع در جلسه به تصویب رسید و قرار است حمایت‌های ویژه‌ای از صنعت آب و فاضلاب تهران داشته باشیم.

 

محسن هاشمی*مشکل مترو تهران مشابه سیل

هاشمی در مورد خرابی قطارهای مترو و عذرخواهی برخی مدیران در این زمینه گفت: مشکل مترو تهران حاد است بارها تذکر داده‌ام که این مسئله شبیه سیل بوده و باید برای آن فکر اساسی کرد.

به گفته وی 1300 واگن تهران برخی از آنها بیش از یک میلیون کیلومتر کارکرد داشته و حدود 30 درصد باید اورهال شوند ولی علیرغم اینکه برخی از قطعات نیاز به تعویض دارد اجباراً باید از این قطارها استفاده کنیم که ممکن است دچار حادثه یا خرابی شوند.

وی خاطرنشان کرد: مترو شبیه اتوبوس نیست که اگر یک قطار آن خراب شود دیگر قطارها دچار اختلال نشوند بلکه آسیب به یک قطار و اختلال در آن سبب آسیب در کل شبکه مترو می‌شود.

وی اعلام کرد: از مدیریت شهری، دولت، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی درخواست داریم که مصوبه دولت برای تأمین 603 واگن برای تهران را جدی بگیرند.

هاشمی تصریح کرد: روزانه 300 حادثه منجر به پیاده شدن مسافران در اتوبوس‌ها داریم که خیلی این موضوع دیده نمی‌شود ولی چون قطارها سیستم به هم پیوسته دارد اختلال در یکی به سایر قطارها انتقال می‌یابد.

وی گفت: باید مسئولان شهری پاسخگو باشند و فقط عذرخواهی کردن فایده‌ای ندارد همچنین باید به دولت تأکید کنیم که مصوبات را اجرا کند.* اگر قوانین اصلاح نشود آلودگی تهران تشدید خواهد شد

رئیس شورای شهر تهران در مورد افزایش آلودگی در تهران طی روزهای اخیر گفت: در مورد مصرف سوخت و کاهش آلودگی قوانین خوبی داریم ولی اکثرا اجرا نمی‌شود باید از قوانین یارانه‌ها بخشی به حمل و نقل عمومی اختصاص یابد ولی ریالی مشخص نشده است.

وی گفت:‌همچنین 4 هزار میلیارد تومان باید اعتبار تخصیص یافته از بخش سوخت برای حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شود که این موضوع نیز محقق نشده شده است.

هاشمی خاطرنشان کرد: همچنین بر اساس قانون باید بیش از 25 درصد حمل و نقل عمومی توسط مترو انجام گیرد ولی اکنون کمتر از 10 درصد است و اگر همه این قوانین اصلاح نشود آلودگی هوا بیشتر خواهد شد.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
متروشورای شهر
نظر بینندگان
!
!
!