چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۲۶ | ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
طلب 3000 میلیارد ریالی رایزکو از یک خودروسازی
۱۶:۲۶ | ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
اجاره خودرو
در همایش تخصصی ساخت و فناوری اعلام شد؛

طلب 3000 میلیارد ریالی رایزکو از یک خودروسازی

پرشین خودرو: با توجه به شرایط فعلی کشور و تحریم صنعت خودرو، اجرای الزامات 85 گانه استاندارد خودروها از سوی سازمان ملی استاندارد و وزارت صنعت به صورت جدی پیگیری نمی شود.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، آرمان موسوی مدیرعامل شرکت اورند پیشرو، در همایش تخصصی ساخت و فناوری(قطعات سیستم سوخت رسانی و پلیمری خودرو)، با بیان این مطلب گفت: محصولات تولیدی این گروه قطعه سازی تمام الزامات استانداردی پیشنهادی سازمان ملی استاندارد را پاس می کند و آمادگی برای تولید و عرضه محصول حتی مطابق با استانداردهای روز جهانی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون سیستم سوخت رسانی خودروهای جدید مانند 2008، 301 و سی3 در گروه رایزکو تولید و عرضه می شود، اظهار داشت: پس از تولید هفت هزارمین محصول 2008، سیستم سوخت رسانی پژو 2008 تماما داخلی سازی و تحویل ایران خودرو شده است.

 

آرمان موسوی


موسوی اضافه کرد: چنانچه موفق به داخلی سازی سیستم سوخت رسانی محصول 2008 نمی شدیم شاید امروز باید نظاره گر طرح های جایگزین این محصول برای خریداران می بودیم کمااینکه مشاهده می کنید برخی خریداران تولیدات گروه خودروسازی سایپا امروز به جای تحویل محصول ثبت نامی باید خودروهای جایگزین مانند تیبا و پراید را انتخاب و دریافت کنند.

مدیرعامل اورند پیشرو، همچنین از آماده بودن سیستم سوخت رسانی محصول 301 خبر داد و اضافه کرد: نمونه سازی این خودرو نیز قرار است از اواخر امسال آغاز خواهد شد و از ابتدای سال آینده شاهد تولید انبوه محصول 301 در ایران خودرو خواهیم بود.

وی سطح داخلی سازی در سیستم سوخت رسانی 301 را فراتر از 2008 اعلام کرد و افزود: سیستم سوخت رسانی محصول رهام متعلق به سایپا در این مجموعه تولید و داخلی سازی شده است هرچند هزینه هنگفتی به دلیل تغییر و تفاوت نرخ ارز به گروه رایزکو تحمیل شد.

 

 

طلب 3000 میلیاردی رایزکو از یک خودروسازی

موسوی در پاسخ به میزان مطالبات معوق گروه رایزکو از خودروسازان گفت: در حال حاضر و فقط از یکی از خودروسازان مبلغ 3000 میلیارد ریال طلب داریم که به این رقم حجم زیادی چک های پاس نشده خودروسازان را نیز باید اضافه کرد.

 

وی با بیان اینکه وضع قطعه سازان در شرایط فعلی بسیار دشوار است و آنها با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته اند، خاطرنشان کرد: خداروشکر در همین شرایط شاهد حضور و بروز فعالانه و آگانه قطعه سازان در نمایشگاه قطعات خودرو هستیم و امیدواریم برخی مسئولان از بی مهری هایی که به این صنعت روا می دارند دست بردارند.

براساس این گزارش، ظهر امروز همایش تخصصی ساخت و فناوری(قطعات سیستم سوخت رسانی و پلیمری خودرو) به همت هلدینگ رایزکو در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو و با حضور جمعی از دانشجویان مرکز نوآوری و دانشکده مکانیک دانشگاه تهران، دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی شریف و اصحاب رسانه برگزار شد.

در این همایش از راه اندازی مرکز تحقیق و آینده پژوهی در حوزه خودرو با عنوان مرکز نوآوری در هلدینگ رایزکو خبر داد شد که پذیرای دانشجویان و ایده های خلاقانه اصحاب صنعت خواهد بود.

همچنین پس از اعلام فعالیت ها، توانمندی ها و تولیدات مجموعه هلدینگ رایزکو، مدیران این هلدینگ پاسخ گوی سئوالات دانشجویان و حاضران در این همایش بودند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!