جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۸ | ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
افزایش استفاده از موتورسیکلت در طرح ترافیک جدید
۱۴:۳۸ | ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
اجاره خودرو

افزایش استفاده از موتورسیکلت در طرح ترافیک جدید

پرشین خودرو: رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: با اجرای طرح ترافیک جدید شهر تهران، آمار استفاده‌کنندگان از مترو کاهش یافته و مردم را به سمت استفاده از موتورسیکلت سوق داده است.

به گزارش پرشین خودرو، محمد علیخانی درباره تأثیرگذاری طرح ترافیک جدید شهر تهران بر ترافیک و میزان آلودگی هوای تهران اظهار کرد: شهرداری تهران آمار و ارقام ادعایی زیادی درباره این طرح گزارش کرد که ما آنها را رد می‌کنیم و قبول نداریم چرا که اگر ادعای آنها درست بود نباید امروز شاهد آلودگی هوا می‌‌بودیم.

وی ادامه داد: مسئولان مربوطه در شهرداری اعلام کردند طرح حلقه دوم ترافیک تأثیر زیادی در کاهش آلودگی هوا داشته است اما ما گفتیم علت عمده آن، وضعیت آب و هوایی کشور بوده و در این روزها نیز مشخص شده حرفمان درست بوده است.

 

محمد علیخانی


رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تصریح کرد: ما نمی‌گوییم طرح جدید ترافیک مطلقاً اثربخشی نداشته یا همه مشکلات را حل می‌کند اما اثر اندکی دارد چرا که برای کاهش آلودگی هوا و ترافیک، مجموعه‌ای از سیاست‌ها باید باهم اجرا شود بنابراین طرح فعلی نمی‌تواند به تنهایی موفق شود ضمن اینکه ایراداتی هم دارد.


وی خاطرنشان کرد: یکی از ایرادات طرح این است که محدودیت ورود خودروها به حلقه دوم برداشته شده و ایراد مهم دیگر که هدف اصلی طرح را نقص کرده این است که مردم را به سمت استفاده از موتورسیکلت سوق داده است در حالی که موتور به تنهایی به اندازه چند خودرو آلودگی ایجاد می‌کند.

علیخانی با بیان اینکه علاوه بر موارد مذکور، در طرح فعلی، آمار استفاده‌کنندگان مترو نیز کاهش یافته است، متذکر شد: پلیس نیز اشکالاتی درباره این طرح مطرح کرده که ما نیز برخی از آنها را قبول داریم البته شورای شهر اختیار قانونی برای تغییر یا لغو طرح مربوط به محدوده‌های ترافیکی را ندارد چرا که این موارد در شورای عالی ترافیک تصمیم‌گیری می‌شود بنابراین پلیس می‌تواند ایرادات اعلام شده را با توجه به اینکه عضو شوراست، مطرح و به اصلاح آن کمک کند.

وی تصریح کرد: در عین حال پلیس نباید درباره این موضوع یک طرفه صحبت کند و با توجه به اینکه جزو امضاکنندگان و تصمیم‌گیرندگان طرح است، می‌تواند سایر اعضا را قانع کند تا ایرادات موجود برطرف شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: یکی از مشکلات ما، لجبازی برخی مسئولان است که کارشناس این حوزه نیستند؛ متأسفانه کارشناسان حوزه حمل و نقل که اساتید برجسته‌ای هستند و سال‌ها تجربه دارند به حاشیه رانده شده‌اند و عده‌ای طی دو سال اخیر از دستگاه‌های دیگر به این حوزه ورود کرده‌اند که حرف هیچ کارشناسی را هم قبول ندارند و جالب است که هنگام فعالیت در دستگاه دیگر، عملکرد موفقی نداشته‌اند اما امروز در حوزه حمل و نقل شهری تصمیم‌گیرنده شده‌اند!

وی با اشاره به اینکه مجموعه‌ای از این موارد باعث درجا زدن‌مان شده‌ است، یادآور شد: هم‌اکنون در حال به‌روز رسانی سیاست‌ها و اهداف کمیسیون‌ها از جمله کمیسیون حمل و نقل شورا هستیم که در این بین ممکن است به برخی از اولویت‌ها و اهدافمان افزوده شود، بر این اساس مسئولان مربوطه در شهرداری نیز باید گزارشی از عملکرد دو سال گذشته و برنامه‌های دو سال آینده خود را ارائه دهند.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!