جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۹ | ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
طرح ترافیک تهران مقصر آلودگی هوای ورامین است!؟
۱۳:۱۹ | ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
اجاره خودرو

طرح ترافیک تهران مقصر آلودگی هوای ورامین است!؟

پرشین خودرو: معاون شهردار تهران گفت: به زعم مخالفان طرح کنترل آلودگی هوای تهران، شاید تعطیلی برخی از مدارس پاکدشت و ورامین هم تقصیر طرح ترافیک تهران است.

به گزارش پرشین خودرو، محسن پورسید آقایی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران به موضوع آلودگی هوای تهران اشاره کرد و گفت: به زعم مخالفان طرح کنترل آلودگی هوای تهران، شاید تعطیلی برخی از مدارس پاکدشت و ورامین هم تقصیر طرح ترافیک تهران است.

وی با بیان اینکه شاخص آلودگی هوا روز گذشته به 111 رسید، گفت: با وجود اینکه در ابرشهر تهران تعداد خودروها بسیار زیاد است، اما به مرز تعطیلی نرسید، آیا تعطیلی مدارس شهرهای حاشیه‌ای تهران هم مقصرش طرح ترافیک تهران است؟

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با تأکید بر این موضوع که در آلودگی هوا دو موضوع مؤثر است، گفت: یکی تولید آلاینده‌هاست و دیگری شرایط جوی است. چند روزی است که در تهران سکون هوا داریم و آلودگی به دلیل سکون هواست، اما با توجه به اینکه بیش از 8 روز هوای تهران ساکن بوده است، باز هم در بدترین شرایط، شاخص 125 بوده و به مرحله تعطیلی نرسیدیم، این در حالی است که در گذشته اگر 3 یا 4 روز هوا سکون پیدا می‌کرد، شاخص 150 را رد می‌کرد.

 

آلودگی هوا


به اعتقاد معاون حمل و نقل ترافیک تهران، تاب‌آوری پایتخت افزایش پیدا کرده است و با 8 روز سکون هوا هنوز شاخص زیر 150 است و در شبیه‌سازی سالهای 95 و 96 نشان می‌دهد که در آن زمان تاب‌آوری کمتر بوده است. تهران 8 روز است که سکون هوا را تحمل کرده و به مرز هشدار نرسیده است و امروز هم به شاخص هشدار نخواهیم رسید،‌پس این نشان می‌دهد که تولید ذرات آلاینده در پایتخت کاهش پیدا کرده است.

وی در خصوص تدابیر اندیشیده شده برای کاهش ترافیک گفت: فعلاً قیمت سیستم حمل و نقل عمومی نیم‌بها شده است، همچنین ضریب نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک افزایش پیدا کرده است.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!