چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۰۵ | ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
تشریح علل افزایش ترافیک در تهران
۱۴:۰۵ | ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
اجاره خودرو

تشریح علل افزایش ترافیک در تهران

پرشین خودرو: رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به تشریح علل افزایش ترافیک در معابر پایتخت پرداخت.

به گزارش پرشین خودرو، سردار محمدرضا مهماندار در رابطه با علت افزایش ترافیک در روزهای اخیر گفت: طی سه سال گذشته، شاهد افزایش ۲۵ درصدی خودروهای شهر تهران بودیم، در این مدت چهار میلیون خودرو وجود داشته است که این عدد الان به پنج میلیون و ۱۰۰ هزار خودرو رسیده است.


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت ادامه داد: اجرای طرح کاهش آلودگی هوا باعث شده مردم ناچاراً از معابر پیرامونی این طرح، به طور مثال اتوبان‌های چمران، مدرس و همت استفاده کنند.

 

سردار مهماندار

 


به گفته مهماندار، این موضوع باعث شده ترافیک از برخی معابر به معابر دیگر منتقل شود.

وی اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران که در برخی موارد حجم مراجعه به این نمایشگاه‌ها زیاد است، باعث شده ترافیک در معابر شمالی پایتخت ایجاد شود که معابر شمالی کشش این حجم از تردد در یک بازه زمانی محدود را ندارد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت تصریح کرد: عدم پاسخگویی حمل و نقل عمومی به ویژه در عصرها و مواقع بارانی، یکی دیگر از عواملی است که سبب افزایش ترافیک در روزهای اخیر شده است.

مهماندار گفت: این عدم پاسخگویی به مسافرین زمانی به خصوص عصرها ، سبب میگردد مردم ترغیب شوند که از خودروی شخصی استفاده کنند و همین موضوع باعث به وجود آمدن ترافیک می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کمبود حمل و نقل عمومی در عصرها سبب می‌شود که ازدحام مسافر در تقاطع‌ها و گلوگاه‌های ترافیکی در معابری همچون تقاطع نیایش ـ ولیعصر، میدان ونک ،پل پارک‌وی و ... زیاد شود که این امر منجر به افزایش ترافیک می‌شود.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!