جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۲۸ | ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
موتور دیزلی 457 و گیربكس 16سرعته داخلی سازی می شود
۱۶:۲۸ | ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

موتور دیزلی 457 و گیربكس 16سرعته داخلی سازی می شود

پرشین خودرو: شركت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو در راستای طرح جهاد خودكفایی قطعات تفاهم نامه‌ای با شركت های ایدم و چرخشگر در زمینه ساخت و بومی سازی موتور شش سیلندر دیزلی OM457 و گیربكس دستی 16سرعته و اتوماتیك متناسب با این موتور امضاء كرد.

به گزارش پرشین خودرو، این تفاهم نامه ها با حضور فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو و وفادار نایب رئیس هیات مدیره، بین مدیران عامل شركت‌های ساپكو، ایدم و چرخشگر به امضا رسید.

عادل پیرمحمدی مدیرعامل ساپكو در این زمینه گفت: با ساخت و خودكفایی موتور شش سلیندر دیزل OM457 با قابلیت استاندارد یورو5 علاوه بر افزایش سهم ایدم در خدمات پس از فروش، ‌كشور از واردات موتورهای دیزلی بی نیاز می شود.

وی افزود : با ساخت و خودكفایی موتور OM457 گیربكس متناسب با آن توسط شركت های ایدم و چرخشگر، نوسازی تمامی ناوگان حمل ونقل جاده ای و عمومی كشور توسط ایران خودرو دیزل فراهم خواهد شد.
پیرمحمدی خاطر نشان كرد: براساس تفاهم نامه انجام شده حداكثر در مدت 18 ماه پس از عقد قرارداد تولید انبوه موتور آغاز می شود.

 وی تاكید كرد: قرارداد تضمین خرید با تیراژ 30 هزار دستگاه در مدت سه سال بین طرفین منعقد شد. ساخت این موتور برای مصارف مختلف از جمله كامیون، كشنده، اتوبوس، دیزل ژنراتور، ماشین آلات صنعتی و كشاورزی و كشتیرانی كاربرد دارد.

پیرمحمدی در پایان هدف از طرح جهاد خودكفایی را كاهش وابستگی به خارج، جلوگیری از خروج ارز و ایجاد اشتغال برای جوانان ایرانی عنوان كرد.

مدیرعامل ساپكو در زمینه ساخت و خودكفایی گیربكس دستی 16 سرعته و تامین گیربكس اتوماتیك توسط چرخشگر اظهار كرد: ‌حداكثر طی مدت 24 ماه پس از عقد قرارداد تولید انبوه گیربكس آغاز شود.

وی خاطرنشان كرد: برای گیربكس دستی تیراژ سالانه 15 هزاردستگاه و گیربكس اتوماتیك هم 15 هزار دستگاه مورد نیاز ایران خودرو است.
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!