چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۶ | ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
افزایش قیمت بنزین بر بخش کشاورزی تاثیر ندارد
۱۱:۳۶ | ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
اجاره خودرو

افزایش قیمت بنزین بر بخش کشاورزی تاثیر ندارد

پرشین خودرو: نیاز‌های سوختی بخش کشاورزی منشأ گازوئیل دارد که قیمت آن ثابت خواهد ماند

به گزارش پرشین خودرو، رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: نیاز‌های سوختی بخش کشاورزی منشأ گازوئیل دارد که قیمت آن ثابت خواهد ماند بنابراین تغییرات قیمت بنزین تأثیری در هزینه تولید و حمل‌ونقل محصولات کشاورزی ندارد.


آقای کامبیز عباسی در رابطه با تأثیر افزایش قیمت بنزین بر بخش کشاورزی افزود: مصرف سوخت در حوزه کشاورزی گازوئیل است و در بخش‌های ماشین‌های کشاورزی، گلخانه‌ها، دام، طیور و آبزی‌پروری از سوخت گازوئیل استفاده می‌شود.


وی اضافه کرد: نیاز‌های سوختی بخش کشاورزی منشأ گازوئیل دارد که قیمت آن ثابت خواهد ماند بنابراین تغییرات قیمت بنزین تأثیری در هزینه تولید و حمل‌ونقل محصولات کشاورزی ندارد.


رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با اشاره به استفاده نکردن پهپاد‌های سم‌پاش از بنزین گفت: پهپاد‌های سم‌پاش در بخش کشاورزی باتری شارژی دارند و با برق کار می‌کنند، بنابراین بنزین در این بخش هم استفاده نمی‌شود.


آقای عباسی در رابطه با میزان سهم بخش کشاورزی از گازوئیل افزود: حدود ۸ درصد از گازوئیل کل کشور در بخش کشاورزی مصرف می‌شود که به‌صورت میانگین ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تا ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون لیتر نیاز سالانه کشور است و تقریباً روزانه ۱۲ میلیون لیتر در اختیار بخش کشاورزی قرار می‌گیرد.


وی ادامه داد: از این ۸ درصد سهم گازوئیل بخش کشاورزی، ۴ درصد آن در حوزه ماشین‌آلات کشاورزی مصرف می‌شود و حدود ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون لیتر از کل میزان گازوئیل بخش کشاورزی را شامل می‌شود.


رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با تاکید بر اینکه در حوزه کشاورزی قاچاق سوخت وجود ندارد، گفت: به علت اینکه همین میزان سوخت مصرفی هم برای کل نیاز‌های بخش کشاورزی کافی نیست امکان قاچاق سوخت وجود ندارد.


وی افزود: این بخش یکی از همراه‌ترین بخش‌ها با سیاست‌های دولت است و با حداقل شرایط، امنیت غذایی کشور را تأمین می‌کند.


آقای عباسی با تاکید بر لزوم ایجاد زیرساخت در نظام توزیع سوخت در بخش کشاورزی گفت: نظام توزیع سوخت ما در بخش کشاورزی نیاز به یک ساختارسازی و ایجاد زیرساخت مناسب دارد و وزارت نفت لازم است به این بخش حیاتی کشور توجه بیشتری داشته باشد.

منبع: خبرگزاری صداو سیما

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!