سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۲۴ | ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
بنزین ارزان‌قیمت را به‌ کشورهای‌ همسایه‌ ندهیم
۰۹:۲۴ | ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
اجاره خودرو

بنزین ارزان‌قیمت را به‌ کشورهای‌ همسایه‌ ندهیم

پرشین خودرو: سخنگوی دولت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین از قبل پیش بینی شده بود و درباره آن ساعت‌ها فکر شده بود گفت: ما نباید بنزین ارزان قیمت را به کشور‌های همسایه بدهیم.

به گزارش پرشین خودرو، علی ربیعی گفت: ما نباید بنزین ارزان قیمت را به کشور‌های همسایه بدهیم. اگر افزایش قیمت بنزین از قبل گفته می‌شد مشکلات دیگری بوجود می‌آورد.


سخنگوی دولت با بیان اینکه "قبول دارم نتوانستیم به بعضی سوالات پاسخ دهیم" گفت: اگر هر سال مبلغ بنزین افزایش می‌یافت نوعی شوک روانی به جامعه داده می‌شد. تصمیم گیری درباره افزایش قیمت بنزین هم ناگهانی نبوده است.

 

سخنگوی دولت

 


او افزود: پیوست اجزای افزایش قیمت بنزین جلوگیری از آثار تورمی و افزایش قیمت کالا‌ها است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه علاوه بر مبارزه با قاچاق سوخت، چرا باید یارانه استفاده از سوخت را به کشور‌های دیگر بدهیم، گفت: مدیریت مصرف امکان صادرات را فراهم می‌کند و همین طور جلوگیری از فساد و رانت‌های نهفته در دل آن، آثار مثبتی خواهد داشت.

او گفت: 50 درصد مردم خودرو شخصی ندارند و برخی از مردم دو تا سه تا ماشین دارند.

سخنگوی دولت افزود: به نظر من توزیع ناعادلانه درآمد‌های بنزین غیر قابل قبول است.

علی ربیعی با بیان اینکه محور حمایت از یارانه معیشتی مردم را بر پایه یک خانواده 5 نفره قرار گرفته است گفت: درآمد 30 هزار میلیارد تومانی حاصل از افزایش قیمت بنزین به مردم باز می‌گردد.

معاون سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه فقط 25 میلیون لیتر بنزین از 95 میلیون لیتر مصرفی کشور به قیمت آزاد فروخته می‌شود گفت: دولت حتی برای خودرو‌های دولتی هم سهمیه‌ای در نظر نگرفت تا در نهایت به نفع مردم باشد.

"حمیدرضا عدل" با بیان اینکه در سال آینده روزانه شاهد کاهش 6 تا 10 میلیون لیتر بنزین خواهیم بود افزود: از سال 96 تا 97 با افزایش حدود 14 درصدی مصرف بنزین مواجه بودیم و این افزایش مصرف بابت قاچاق سوخت به کشور‌های منطقه بود. او گفت: تفاوت قیمت بنزین در داخل کشور با کشور همسایه دست کم 5 هزار تومان است.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!