شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۴۷ | ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
۳۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های کشور وجود دارد
۱۴:۴۷ | ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
گرندکس

۳۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های کشور وجود دارد

پرشین خودرو: عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: حدود ۳۴۰۰ نقطه حادثه خیز در جاده های کشور وجود دارد که این نقاط باید به تدریج اصلاح شود، البته در سال های گذشته روند اصلاح جاده ها را می توان مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش پرشین خودرو، مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی یادبود قربانیان سوانح ترافیکی، گفت: متأسفانه یکی از مشکلات کشور در بحث حمل و نقل جاده ای، مسئله تلفات ناشی از تصادفات در حوزه جاده است.

 

تصادفروزانه حدود 45 نفر جان خود را در تصادفات جاده ای از دست می دهند

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس آمارهای ارائه شده، سال گذشته حدود 800 هزار تصادف در کشورمان رخ داده که از این تعداد روزانه حدود 45 نفر جان خود را در تصادفات جاده ای از دست داده اند.آلودگی هوا و سوانح جاده ای بیشترین سهم در جان باختن شهروندان

پس از آلودگی هوا، سوانح جاده ای و تصادفات بیشترین سهم را در جانباختن شهروندان دارند، بنابر این مسئولان باید برنامه ریزی مدونی را برای کاهش هر چه بیشتر تلفات ناشی از تصادفات جاده ای صورت دهند

وی گفت: طبق این اطلاعات، پس از آلودگی هوا، سوانح جاده ای و تصادفات بیشترین سهم را در جانباختن شهروندان دارند، بنابر این مسئولان باید برنامه ریزی مدونی را برای کاهش هر چه بیشتر تلفات ناشی از تصادفات جاده ای صورت دهند.

کیانپور ادامه داد: در بروز سوانح جاده ای عوامل بسیاری دخیل هستند که جاده، خودرو و عامل انسانی از مهم ترین عوامل این مسئله محسوب می شوند، بنابراین مدیریت و رفع ایرادات این حوزه می تواند به کاهش هر چه بیشتر آمار تصادفات جاده ای بیانجامد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: البته خوشبختانه با تمهیدات صورت گرفته، آمار سوانح جاده ای در سال های اخیر افزایش نیافته اما کاهش معناداری نیز پیدا نکرده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس آمارها حدود 3400 نقطه حادثه خیز در جاده های کشور وجود دارد که این نقاط باید به تدریج اصلاح شود، در سال های گذشته روند اصلاح جاده ها را می توان مثبت ارزیابی کرد اما برنامه ریزی و تلاش ها برای تحقق اهداف باید بیشتر شود.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
برچسب ها:
جادهتصادف
نظر بینندگان
!
!
!