سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۴۹ | ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
فورد به‌علت ریسک آتش‌سوزی فراخوان داد
۱۶:۴۹ | ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
اجاره خودرو

فورد به‌علت ریسک آتش‌سوزی فراخوان داد

پرشین خودرو: شرکت خودروسازی فورد برخی از مدل‌های خود و برند زیرمجموعه خود را تحت تاثیر مشکل ایمنی و احتمال آتش‌سوزی فراخوان داده است.

به گزارش پرشین خودرو، شرکت خودروسازی فورد که یکی از بزرگترین خودروسازان آمریکا و جهان به شمار می‌رود، بارها به دلایل مختلف مدل‌های مختلفی از خودروهای تولیدی خود را فراخوان داده است تا دارندگان مدل خودروهای مذکور با مراجعه به مراکز و نمایندگی‌های مجاز و معتبر این شرکت، مشکلات ایمنی مربوطه را برطرف کنند.

در تازه‌ترین اخبار و گزارش های منتشر شده در وب سایت اتواکسپرس، فورد و برند زیرمجموعه آن، لینکولن، اعلام کرده است که برخی از خودروهای پیکاپ و شاسی بلند این دو برند با مشکل ایمنی و احتمال آتش سوزی روبرو شده است.


نخستین فراخوان شامل ۱۳۵ هزار و ۷۲۵ دستگاه خودروی فورد F-۱۵۰ مدل سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ در بازار آمریکا، ۳۰ هزار و ۷۳ دستگاه در کانادا و دو هزار و ۲۵۷ دستگاه در مکزیک می شود. به گفته این خودروساز به علت مشکل در باتری این خودروها ریسک آتش‌سوزی بالا خواهد رفت.


دومین فراخوان نیز تعداد ۸۶ هزار و ۲۹۶ دستگاه خودروی فورد سری F سوپردیوتی مدل‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ را در بازار آمریکا و تعداد ۱۴ هزار و ۷۹ دستگاه در کانادا را شامل می‌شود. این خودروها در کارخانه‌ کنتاکی آمریکا به مرحله تولید رسیده اند و چراغ‌های جلوی LED آن‌ها موفق نشده‌اند که استانداردهای ایمنی فدرال را دریافت کنند.

سومین فراخوان هم تعداد ۵۴ هزار و ۴۴۱ دستگاه خودروی لینکلن MKX مدل ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ را در آمریکا و تعداد پنج هزار و ۲۵۳ دستگاه را در کانادا شامل می‌شود. همه‌ی این خودروها به پیشرانه‌ی ۳.۷ لیتری مجهز بوده و در کارخانه اوکویل ساخته شده‌اند. کابل باتری این خودروها کیفیت لازم را نداشته و این امر منجر به ایجاد آتش‌سوزی شود.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!