سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۰ | ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
کارت سوخت خودروهای 25ساله و موتورسیکلت‌های 10ساله ابطال شد
۱۲:۰۰ | ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

کارت سوخت خودروهای 25ساله و موتورسیکلت‌های 10ساله ابطال شد

پرشین خودرو: براساس مصوبه هیات وزیران، کارت سوخت خودروهای سواری شخصی با عمر 25سال به بالا و موتورسیکلت‌های با عمر 10سال به بالا ابطال شده است و باید از سهمیه آزاد بنزین استفاده کنند.

به گزارش پرشین خودرو، طی روزها گذشته و پس از آنکه دولت در 24 آبان ماه با اصلاح قیمت بنزین، نظام سهمیه بندی را باردیگر برقرار کرد، برخی از شهروندان در تماس با ما از ابطال کارت سوخت خودرو یا موتورسیکلت شان ابراز تعجب و گلایه می کردند.پیگیری ها حاکی از آن است که براساس آئین نامه مصوب هیات دولت، خودروهای دارای شرایط فرسودگی، نه تنها کارت سوختشان ابطال می شود، بلکه پلیس موظف است از رفت وآمد این خودروها جلوگیری کند.

 

بنزین


براساس این آئین نامه، خودروهای سواری شخصی با عمر ۲۵ سال، سواری دولتی با عمر ۱۵ سال، تاکسی(سواری و ون) با عمر ۱۰ سال، مینی بوس و میدی بوس با عمر ۱۵ سال، اتوبوس درون شهری با عمر ۱۰ سال، اتوبوس برون شهری با ۱۵ سال، کامیون و کشنده با ۲۵ سال عمر، وانت با ۱۵ سال، موتورسیکلت با ۱۰ سال و سایر وسایل نقلیه با گذشت ۲۵ سال از تاریخ ساخت به عنوان خودروی فرسوده و از رده خارج محسوب می شوند.

بر اساس این تصمیم که از سال ۸۸ تاکنون جاری است، تمام وسایل نقلیه ای که شامل این قانون می شوند امکان برخورداری از کارت سوخت را ندارند و باید از سهمیه آزاد بنزین استفاده کنند.

برهمین اساس، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کارت سوخت خودروهایی که فرسوده تلقی می شوند را ابطال می کند و بدیهی است در صورت هرگونه تغییر در این تصمیم از سوی دولت، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی موظف به پیروی و ارائه خدمات مطابق با تصمیم دولت است.

منبع مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!