شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۲ | ۱۳۹۱/۰۳/۱۵
پایان دود و غرش موتورسیکلت ها وخودروهای فرسوده از رویا تا واقعیت
۱۱:۳۲ | ۱۳۹۱/۰۳/۱۵
اجاره خودرو

پایان دود و غرش موتورسیکلت ها وخودروهای فرسوده از رویا تا واقعیت

پرشین خودرو: بر اساس مصوبه دولت قرار است از اول تیر امسال پلیس از تردد خودروها و موتورسیکلت‌های فرسوده در تهران و سایر کلان‌شهرهای کشور ممانعت کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، دو هفته پیش از پایان سال گذشته، مصوبه‌ای تحت عنوان «برنامه کاهش آلودگی هوا در شهرهای کشور» با هدف بهبود کیفیت هوای تنفسی مردم ساکن در شهرهای کشور تنظیم و به تصویب هیات محترم دولت رسید تا این که ماه گذشته رییس سازمان حفاظت محیط زیست طی نامه‌ای به فرمانده نیروی انتظامی، با توجه به مصوبه مذکور خواستار ممانعت پلیس از تردد خودروها و موتورسیکلت‌های فرسوده در تهران و سایر کلان‌شهرهای کشور از اول تیر شد.

در این نامه که رونوشت آن به استانداران استان‌هایی که کلان‌شهرهای کشور در آن‌ها واقع شده‌اند، از جمله تهران ارسال شد و تصویری از آن نیز چند روز بعد از طریق استانداری تهران به پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ارسال شد.

مشاور معاون شهردار تهران در امور محیط زیست با اشاره به این مکاتبات اعلام کرد: معنای این نامه ‌نگاری‌ها این است که تا دو هفته دیگر خودروهای سواری مدل 71، وانت‌های مدل 76، تاکسی‌های مدل 81 و موتورسیکلت‌های مدل 83 به پایین اجازه تردد در تهران و 7 کلان‌شهر دیگر کشور را ندارند.

وحید نوروزی با بیان این که باید منتظر بمانیم و ببنیم چه اتفاقی رخ خواهد داد و ظرف دو هفته میلیون‌ها موتورسیکلت و خودروی فرسوده چگونه جمع‌آوری خواهند شد، افزود: البته این موضوع امری محال است که به دلیل عدم وجود عزم ملی برای اجرای آن به هیچ عنوان امکان تحقق نخواهد داشت.

وی با تاکید به این که 6 ماده دیگر این مصوبه نیز همانند ماده 22 آن مبنی بر ممنوعیت تردد خودروهای فرسوده قطعاً در موعد مقرر اجرایی نخواهند شد، گفت: این 6 ماده شامل ماده 2 با هر دو تبصره¬اش یعنی مبدل کاتالیستی و کنیستر خودروها، ماده 4 (برنامه زمان‌بندی اجرای ماده 33 قانون اصلاح مصرف انرژی)، تبصره‌های 1 و 3 ماده 6 یعنی تولید خودرو با استاندارد یورو 4 و موتورسیکلت با استاندارد یورو 3 (از ابتدای سال 91)، ماده 7 (تولید سوخت یورو 4 و یورو 5)، ماده 9 (کاهش بخار بنزین در جایگاه‌ها) و ماده 10 (تولید خودروهای کم مصرف و موتورسیکلت برقی) است که حتماً در زمان مقرر اجرا نمی‌شوند.

نوروزی با تاکید بر این که با تردد خودروهای فرسوده از اول تیر عملاً قبح انجام ندادن مصوبه محیط زیستی دولت از بین خواهد رفت و اتفاقی هم نخواهد افتاد، تصریح کرد: البته علاوه بر 6 ماده مذکور، 6 ماده دیگر این مصوبه نیز در شرایط موجود امکان اجرا نخواهند داشت و حداقل عزمی برای اجرای آن‌ها در موعد مقرر مشاهده نمی‌گردد.

به گزارش فارس، در شرایطی که روند افزایش قابل توجه آلودگی هوا روز به روز نگرانی‌ها را تشدید می‌کند و اضافه شدن گرد و غبار عربی به مجموع آلاینده‌های هوا در تهران و شهرهای واقع در نیمه غربی کشور بر میزان این نگرانی‌ها افزوده، تصوب مصوبات غیر قابل اجرا از سوی بالاترین مرجع اجرایی کشور جز وهن تصمیمات هیات دولت به عنوان عالی‌ترین نهاد اجرایی نظام و از بین رفتن قبح بی ‌توجهی به تصمیم‌گیری‌‌های مدیریتی کلان در ابعاد ملی چه نتیجه‌ای می‌تواند داشته باشد؟

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فرسوده
نظر بینندگان
!
!
!