جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۵ | ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
کاهش ترافیک پایتخت با افزایش نرخ بنزین
۱۱:۳۵ | ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
اجاره خودرو

کاهش ترافیک پایتخت با افزایش نرخ بنزین

پرشین خودرو: رئیس شورای شهر تهران گفت: افزایش نرخ بنزین سبب کاهش ترافیک در پایتخت شده است.

به گزارش پرشین خودرو، محسن هاشمی صبح امروز در میان جلسه شورای شهر تهران، ریاست را به ابراهیم امینی نایب رئیس شورا داد و جلسه را ترک و با حضور در جمع خبرنگاران گفت: امروز صبح جلسه هم اندیشی با شهردار تهران داشتیم که مقرر شد برنامه عملیاتی تحقق پذیر برای دو سال آینده براساس برنامه سوم توسعه تدوین شود که همه کمیسیون‌ها اولویت‌های خود را مطرح کردند.

وی با بیان این که از بیان اولویت‌ها معذور هستم چرا که هنوز با شهردار تهران به جمع بندی نرسیده‌ایم، در مورد وضعیت حمل ونقل عمومی گفت: بهبود وضعیت حمل ونقل عمومی اولویت یک مدیریت شهری است.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه دو مصوبه دولت در مورد حمل و نقل عمومی باید محقق شود، اظهار کرد: در سال 96 دولت مصوبه‌ای در مورد مترو داشت که براساس آن هزار واگن باید به متروی کلانشهرها از جمله تهران داده می‌شد؛ اما به دلیل تحریم‌ها و مشکل فاینانس این مهم رخ نداد و در سال 97 نیز شورای اقتصاد مصوبه‌ای در خصوص خرید 19 هزار دستگاه اتوبوس داشت که حداکثر 5000 هزار اتوبوس به تهران می‌رسید که متاسفانه محقق نشد.

 

محسن هاشمی


وی با بیان این که فردا (دوشنبه) با جهانگیری معاون اول رییس جمهور برای بررسی وضعیت حمل و نقل عمومی تهران جلسه داریم گفت: معقتدیم که از محل این دو مصوبه دولت، بیش از 20 هزار میلیارد تومان بودجه به شهرداری می‌رسد و درخواست ما نیز اجرای این مصوبات است؛ اما متاسفانه ناهماهنگی‌ها در وزارتخانه‌های صنعت ، راه، بانک مرکزی و غیره موجب عدم اجرایی شدن این مصوبات شده است و خواسته ما از جهانگیری نیز اجرای این مصوبه است.

هاشمی در مورد قول شهرداری مبنی بر این که قرار بود هر ماه یک ایستگاه مترو افتتاح شود اما در آبان ماه هیچ ایستگاهی افتتاح نشده است، تصریح کرد: اتفاقا امروز به حناچی گفتیم که چرا قول را عملیاتی نکرده است؛ البته ایستگاه‌ها آماده‌اند اما صرفا مراسم افتتاح آن باقی مانده است.

وی در مورد وضعیت ترافیک تهران در پی سهمیه بندی بنزین گفت: به نظرمان تهران همچنان ترافیک پیک صبحگاهی را دارد اما بعد از آن شهر خلوت تر شده است.

هاشمی با بیان این که معمولا ترافیک تهران به دلیل خودروهایی است که از بیرون و شهرهای اقماری می‌آیند اظهار کرد: به نظرمان تعداد خودروهایی که از بیرون تهران می‌آیند کمتر شده است و عملا می‌بینید تهران بعد از ساعت 21 بسیار خلوت است.

وی در مورد خسارات حوادث اخیر تهران نیز با بیان این که از حناچی درخواست کرده‌ایم که گزارش کاملی از خسارات بدهد، ادامه داد: این گزارش را می‌توانیم از طریق کمیسیون‌های امنیتی تهران و استانداری پیگیری کنیم تا اگر بودجه‌ای برای تامین خسارت‌ها در نظر گرفته شد به ما هم بدهند.

رییس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود معاون حمل و نقل شهرداری در مسکو رویت شده است گفت: به نظرم معاون حمل ونقل با اردکانیان برای خط اعتباری مسکو رفته است؛ چرا که قرار بود در این خط اعتباری 5 میلیارد یورو یا دلار به کلانشهرها داده شود که بخشی از این مبلغ برای تهران است.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!