یكشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۵۴ | ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
کاهش مصرف سوخت با استفاده از مواد گرافنی در تایر
۱۲:۵۴ | ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
گرندکس

کاهش مصرف سوخت با استفاده از مواد گرافنی در تایر

پرشین خودرو: تولید‌کنندگان تایر به این نتیجه‌رسیده‌اند که استفاده از مواد گرافنی اصلاح شده می‌تواند دوام تایرها را بیشتر کرده و از مصرف سوخت خودرو بکاهد؛ این موضوع نشان‌دهنده بهبود ۳۰ درصدی در مصرف سوخت است.

به گزارش پرشین خودرو، یک شرکت تولید تایر مواد اصلاح شده گرافنی را برای بهبود عملکرد تایرها به کار برده است که طی آزمایشهای متعدد طی 6 ماه در انگلستان، استفاده از این مواد در تایر موفقیت‌آمیز بود.

تایرهایی که در تولید آنها از گرافن استفاده شده در مقایسه با تایرهای سطح اول جهان بهتر بوده‌ است و این تایرها می‌توانند نسل تازه تایرهای جهانی باشند.

 

تایر


تایرهای گرافنی 30 درصد مقاومت بیشتر نسبت به سایش و اصطحکاک دارند و همین مقاومت بیشتر بر عمر آنها افزوده است؛ علاوه بر این، با آزمایشات متعدد و استفاده از روش‌ استاندارد مکانیکی دینامیکی صنعت (DMA) بهبود قابل توجهی در مقاومت نورد نشان می‌دهد که این موضوع نشان‌دهنده بهبود 30 درصدی در مصرف سوخت است.


این آزمایشات در شرایط عادی جاده انجام شده است، در صورتی که عملکرد این تایرها در جاده‌های مرطوب و یخ‌زده 40 درصد بهبود می‌یابد که نشانگر بازدهی بیشتر حتی نسبت به شرایط عادی جاده‌ای است.

منبع:تسنیم

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!