دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۳۴ | ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
تولید خودروی برقی رنو زوئی به 200 دستگاه رسید
۱۶:۳۴ | ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
اجاره خودرو

تولید خودروی برقی رنو زوئی به 200 دستگاه رسید

پرشین خودرو: گزارش‌ها حاکیست که تولید خودروی برقی رنو زوئی (renault Zoe) به ۲۰۰ هزار دستگاه رسیده است.

به گزارش پرشین خودرو، با توجه به افزایش تولید خودروهای برقی و الکتریکی، به نظر می‌رسد که محبوبیت وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست در کشورهای اروپایی در مقایسه با سایر نقاط جهان بسیار بیش‌تر است. به همین سبب بسیاری از شرکت‌های بزرگ خودروسازی در تلاشند تا با توسعه، تولید و عرضه مدل های متنوعی از خودروهای الکتریکی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی نظر و رضایت مشتریان و علاقمندان به وسائل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست را به سمت و سوی خود جلب کنند.

خودروی فرانسوی رنو زوئی (renault Zoe) با فروش یک هزار و ۹۳۹ دستگاه خودرو در اکتبر سال جاری میلادی تبدیل به محبوب ترین و پرفروش‌ترین خودروی الکتریکی فروخته شده در بازار فرانسه شده و جایگاه نخست این جدول رده بندی را به خود اختصاص داده است. این خودرو همچنین با استقبال فراوانی از سوی مشتریان بسیاری دیگر از کشورهای جهان روبرو و برخوردار شده است که البته اگر در بازار ایالات متحده آمریکا نیز عرضه می شد، میزان فروش آن از میزان کنونی بسیار بالاتر می رفت.

 

زوئی

 

بر اساس تازه‌ترین اخبار و گزارش های منتشر شده در وب سایت cleantechnica، میزان تولید خودروی رنو زوئی در هفته گذشته میلادی به ۲۰۰ هزار دستگاه رسید که کارکنان و مدیران کارخانه آن در فلینس فرانسه این اتفاق را جشن گرفتند.

این خودرو همچنین قادر است در هر بار شارژ، مسافتی معادل ۲۴۵ مایل را بپیماید. سرعت رسیدن از صفر تا ۶۲ مایل بر ساعت آن نیز کمتر از ۱۰ ثانیه اعلام و گزارش شده است.

این روزها که بازار خودروهای برقی و الکتریکی بسیار داغ شده است، بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیش‌تر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

دولت‌های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتاً تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.

از آنجا که خودروهای برقی و الکتریکی به تازگی وارد صنعت خودروسازی و تولید انبوه شده‌اند، هنوز از قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌ای برخوردار نیستند، اما به دلیل آنکه دوستدار محیط زیست هستند و آلودگی هوا و صوتی ایجاد نمی‌کنند، طرفداران بسیار زیادی به خصوص در کشورهای اروپایی همچون آلمان، سوئد، دانمارک، نروژ و فنلاند پیدا کرده‌اند.

منبع: ایسنا

نظر بینندگان
!
!
!