سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۴۶ | ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
شورای شهر با نصب فیلتر دوده موافقت کرد
۱۰:۴۶ | ۱۳۹۸/۰۹/۱۰

شورای شهر با نصب فیلتر دوده موافقت کرد

پرشین خودرو: رئیس کمیسیون عمران شورا با بیان اینکه شورا موافق نصب فیلتر جاذب بر روی اتوبوس های پایتخت است، گفت: چیزی که ما مخالفت آن بودیم،حضور دلال ها از فرایند خرید فیلتر بود که خوشبختانه محقق شد.

به گزارش پرشین خودرو، محمدعلیخانی روز یکشنبه در یکصد و هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران توضیح داد: تذکر ما در این مورد این بود که کارخانه سازنده اتوبوس خودش باید متناسب با موتور اتوبوس ها، نسبت به نصب فیلتر جاذب دوده اقدام کند.

وی ادامه داد: تذکرات اعضای شورا موجب شد تا دست دلال ها از این فرایند کوتاه شود.

به گفته علیخانی، بودجه خرید و نصب این فیلترها از محل اعتباری که شورا در سال ۹۷ پیش بینی کرده بود، تامین شد.

 

فیلتر دوده


این عضو شورا در خصوص آلودگی هوا و تعطیلی مدارس و دانشگاه ها نیز گفت: مصوبات زیادی در مجلس و دولت برای بحث آلودگی هوا وجود دارد که در بخش کوچکی از آن مدیریت شهری مسئولیت دارد که آن را انجام می دهد.


وی ادامه داد: در بسیاری از قوانین مربوط به هوای پاک اسمی از مدیریت شهری وجود ندارد و دستگاه های دیگر متولی هستند و باید پرسید چرا این دستگاه ها به این قوانین عمل نمی کنند و چرا این قوانین اجرا نمی شود.

این عضو شورا در خصوص طرح کنترل الودگی هوا نیز خاطرنشان کرد: این ادعا که اجرای این مشکل آلودگی هوا را حل می کند درست نیست و بسته ای از سیاست ها از جمله مصوبات مجلس باید در این خصوص اجرا شود.

وی در خصوص احتمال افزایش کرایه تاکسی تهران نیز گفت: قیمت سوخت افزایش پیدا کرده و به نسبت افزایش بنزین باید کرایه افزایش یابد اما هر تاکسی روزی ۱۲ لیتر سهمیه دارد و باید براساس پیمایش آنها سهمیه اضافه به آنها داده شود.

علیخانی تاکید کرد: ۳ ماه تا پایان سال مانده و فکر نمی کنم در این مدت باقی مانده کرایه تاکسی بالا رود.

منبع: مهر

نظر بینندگان
!
!
!