شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۰:۱۸ | ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
ب ام و با همکاری گریت وال آینده الکتریکی شرکت "مینی" را خواهد ساخت
۰۰:۱۸ | ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
اجاره خودرو
/اختصاصی/

ب ام و با همکاری گریت وال آینده الکتریکی شرکت "مینی" را خواهد ساخت

پرشین خودرو: کمپانی خودروسازی ب ام و با سرمایه گذاری مشترک خود با گریت وال چین، اقدام به راه اندازی یک کارخانه جدید برای تولید خودروهای الکتریکی مینی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، باتوجه به گفته منابع خبری، شرکت خودروسازی "ب ام و" با سرمایه گذاری مشترک کمپانی خودروسازی "گریت وال" چین، یک کارخانه جدید در راستای تولید و مونتاژ وسایل نقلیه تمام الکتریکی مینی برای عرضه در بازار بزرگ چین راه اندازی خواهد کرد. این کارخانه در نزدیکی شهر "ژانگژیانگانگ" ساخته شده و سالیانه ظرفیت تولید 160 هزار وسیله نقلیه را خواهد داشت و همانطور که گفتیم، این تاسیسات در راستای تولید و عرضه وسایل نقلیه تمام الکتریکی "مینی" در کنار محصولات الکتریکی شرکت خودروسازی "گریت وال" بکار گرفته خواهد شد.

این سرمایه گذاری جدید میان "گریت وال" و شرکت خودروسازی "ب ام و" شامل همکاری در توسعه وسایل نقلیه آینده نیز خواهد شد، هرچند دو خودروساز مذکور اطلاعات دقیقی در رابطه با این موضوع ارائه نکرده اند.

در حال حاضر شرکت خودروسازی مینی محصولات خود را در کارخانه آکسفورد انگلستان تولید می کند، درحالی که کارخانه جدید این شرکت در چین می تواند سالیانه ظرفیت تولید و همچنین انعطاف پذیری بیشتری نسبت به کارخانه اصلی مینی در انگلستان داشته باشد، هرچند محصولات الکتریکی مینی در انگلستان و یا بازارهای اروپایی در خود انگستان تولید شده و از اوایل سال آینده میلادی به بازار عرضه خواهد شد.

 

مینیدر تکمیل صحبتمان در رابطه با سرمایه گذاری مشترک "گریت وال" و شرکت خودروسازی " ب ام و" باید گفت که برای راه اندازی کارخانه جدید سرمایه گذاری 716 میلیون دلاری انجام شده است و مراحل ساخت آن در سال 2020 میلادی آغاز خواهد شد و پیش بینی شده است که اتمام پروژه در سال 2022 میلادی صورت گیرد. با راه اندازی این کارخانه، حدود 3000 نفر مشغول به کار خواهند شد.

در پایان جالب توجه است که شرکت خودروسازی "ب ام و" برای عرضه محصولات الکتریکی اختصاصی خود در بازار چین، یک سرمایه گذاری مشترک با شرکت خودروسازی "برلیانس" انجام داده است و از سال 2020 میلادی قرار بر تولید شاسی بلند iX3 در کشور چین خواهد بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!