دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۲۷ | ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
تصویب طرح واردات خودرو با کاربری تاکسی در کمیسیون های دولت
۱۵:۲۷ | ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
گرندکس
اولین سری سمندهای پایه گاز سوز تحویل ناوگان تاکسیرانی تهران شد؛

تصویب طرح واردات خودرو با کاربری تاکسی در کمیسیون های دولت

پرشین خودرو: معاون سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از تصویب طرح واردات خودرو با کاربری تاکسی در کمیسیون های دولت خبر داد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، محسن پور سید آقایی، با اعلام این خبر در مراسم رونمایی از ناوگان نوسازی شده تاکسیرانی با سرمایه گذاری بخش خصوصی اظهار داشت: از مسائلی که امروز باید مورد توجه جدی قرار گیرد توسعه شرکتهای سرمایه گذاری در بخش تاکسیرانی است و باید تاکسیرانی از حالت شخصی خارج شود.

وی همچنین با اشاره به سیاست سازمان حمل و نقل و ترافیک در جهت حمایت از شرکت های سرمایه گذاری در بخش تاکسیرانی گفت: رونمایی از خودروهایی مانند اپتیما و پیوستن این خودروها به ناوگان تاکسیرانی تهران با توجه به قیمت بالایی که این خودروها دارند به طور قطع جز با حمایت شرکت های سرمایه گذاری فراهم نخواهد بود.

پورسیدآقایی، ورود خودروهایی در کلاس جهانی به ناوگان تاکسیرانی تهران و ارائه خدمات به در بخش توریست و مهمانان خارجی را بسیارارزشمند دانست و تاکید کرد : امروز ۳۷۰ خودرو اپتیما توسط سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به ناوگان تاکسیرانی تهران اضافه می شود که امیدواریم این رقم به زودی با حمایت و توان بخش خصوصی به ۹۰۰ دستگاه برسد.

 

محسن پورسیدآقاییوی در ادامه با توجه به تحویل اولین سری از خودروهای گاز سوز با استفاده از امکانات ماده 12 به ناوگان تاکسیرانی افزود: امروز اولین سری تاکسی‌های گازسوز با توجه به امکانات ماده ۱۲ وارد ناوگان تاکسیرانی می شود که شرکت نفت بخشی از هزینه‌های آن را از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت پرداخت می کند.

به گفته معاون شهردار تهران بهای تمام شده در قرارداد ورود تاکسی های گاز سوز به ناوگان تاکسیرانی را 4 هزار دلار عنوان کرد که با توجه به امکانات ماده 12 حدود 3800 دلار از هزینه این خودروها از محل صرفه جویی سوخت توسط شرکت نفت پرداخت خواهد شد.

پور سید آقایی البته این نوید را به سرمایه گذاران در این بخش داد که دولت پذیرفته که صرفه جویی سوخت در این خودروها بیش از این رقم است و با توجه به مصوبه ای که به زودی به تایید شورای اقتصاد می رسد میزان هزینه صرفه جویی هر سمند گاز سوز به 7 هزار دلار افزایش خواهد یافت و ظرف 7 سال باز گردانده می شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم تحویل اولین سری از تاکسی های سمند خبر خوشی برای شرکت ایران خودرو باشد که تولید سمند های پایه گاز سوز را افزایش دهد چرا که با حرکتی که آغاز شده به طور قطع تقاضای بسیار زیادی را در این بخش شاهد خواهیم بود.

وی در ادامه با توجه به موضوع واردات تاکسی های خارجی به ناوگان تاکسیرانی اظهار داشت: واردات خودرو با کاربری صرفا تاکسی در کمیسیون های دولت به تصویب رسیده است و امید واریم به زودی در جلسه هیات دولت این مساله مطرح و در صورت تایید به سرمایه گذاران در این بخش مجوز واردات خودرو با کاربری تاکسی داده شود.

معاون شهردار تهران در پایان خاطر نشان کرد: هر چند قراردادهایی که در زمینه نوسازی و ورود تاکسی های جدید با سرمایه گذاری بخش خصوصی تاثیر زیادی در کاهش آلودگی هوال تهران نخواهد داشت اما به طور حتم گامی رو به جلو در این مسیر خواهد بود.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!