چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۰۷ | ۱۳۹۱/۰۳/۱۶
توقیف خودروهای بالای 20 سال
۱۴:۰۷ | ۱۳۹۱/۰۳/۱۶
اجاره خودرو

توقیف خودروهای بالای 20 سال

پرشین خودرو: معاون عمرانی استانداری تهران گفت: از ابتدای تیر از تردد موتور سیکلت‌های بیش از 8 سال و خودروهای بیش از 20 سال عمر جلوگیریی می‌شود.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فارس، محمدرضا محمودی درباره ساماندهی موتورسیکلت‌های سطح شهر اظهار داشت: در جلسه‌ای که در شورای عالی ترافیک درباره استفاده از موتورسیکلت‌های برقی داشته‌ایم تأکید شد که این نوع موتورها در چرخه حمل و نقل شهری قرار بگیرد.

وی ادامه داد: براین اساس بعضی از شرکتهایی که با موتورسیکلت اقدام به حمل بار می‌کنند باید از موتورسیکلت‌های برقی استفاده کنند.

محمودی افزود: با توجه به اینکه قیمت موتورسیکلت‌های برقی گران است باید راهکاری برای کاهش قیمت این نوع موتورسیکلت‌ها در نظر گرفت.

معاون عمرانی استانداری تهران درباره طرح زوج و فرد شدن موتورسیکلت‌های سطح شهر تهران یادآور شد: اجرایی شدن این طرح در حال حاضر امکانپذیر نیست چرا که دوربین‌های کافی در سطح شهر نصب نشده است و پلیس راهنمایی و رانندگی و شهرداری تهران براساس مصوبات کارگروه باید دوربین‌ها را در محدوده زوج و فرد نیز نصب کنند.

وی ادامه داد: پس از نصب دوربین‌ها اقدامات لازم و تصمیم قطعی برای زوج و فرد شدن موتورسیکلت‌ها اتخاذ می‌شود.

محمودی گفت: براساس طرح جامع کاهش آلودگی هوا که مصوبه هیئت وزیران است طول عمر موتورسیکلت در شهرهای بزرگ تهران 8 سال برآورد شده و بعد از این مدت موتورسیکلت‌ها فرسوده تلقی می‌شوند و حق تردد در سطح شهر را ندارند.

وی به مکاتباتی که با قوه قضائیه و پلیس راهور تهران درباره توقیف موتورسیکلت‌های بالای 8 سال داشته است اظهار داشت: براساس این مکاتبات در صورتی که عمر موتورسیکلت بیش از 8 سال باشد در صورت تخلف و توقیف به مالک داده نمی‌شود.

معاون عمرانی استانداری تهران درباره عمر اتومبیل‌هایی که در کلانشهر‌ها تردد دارند گفت: عمر مفید اتومبیل‌ها فقط 20 سال است.

محمودی یادآور شد: از ابتدای تیر طبق قانون برای موتورسیکلت‌هایی که بیش از 8 سال و خودروهایی که بیش از 20 سال تردد داشته‌اند محدودیت‌هایی اعمال می‌شود و پلیس راهور طبق مصوبه هیئت وزیران از ورود این وسائل نقلیه جلوگیری می‌کند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
توقیف
نظر بینندگان
!
!
!