جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۴:۳۱ | ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
معرفی اسپرت سوپر لوکس جگوار
۱۴:۳۱ | ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
اجاره خودرو

معرفی اسپرت سوپر لوکس جگوار

پرشین خودرو: این خودرو از اعتبار و پیشینه لوگوی خود در ترکیب با فناوری روز و یک طراحی خلاقانه بهترین بهره برداری ممکن را داشته تا یک ترکیب فعال را ارائه دهد.

به گزارش پرشین خودرو، جگوار اف-تایپ کوپه در مدل 2021 محصولی است که از همان ابتدا نظر کارشناسان و متخصصان دنیای خودرو را به خود جلب کرده است. این خودرو از اعتبار و پیشینه لوگوی خود در ترکیب با فناوری روز و یک طراحی خلاقانه بهترین بهره برداری ممکن را داشته تا یک ترکیب فعال را ارائه دهد.

 

جگوار


طراحی


همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید با یک اسپرت حجیم و فوق العاده لوکس سر و کار داریم که به خوبی در تمامی بخش ها توسعه یافته و این رشد قربانی عنوان کوپه روی بدنه آن نشده است. چراغ هایی ابرویی کشیده با گرافیک جذاب روی دماغه اف-تایپ کوپه خودنمایی می کنند. گریل(جلوپنجره) و بامپر(سپر) ترکیبی یکپارچه دارند و عملا باید آنها را یک بخش در نظر گرفت. دو ورودی هوای بزرگ در طرفین بامپر و گریل بافت تیره و اسپرت دارند که در مجموعه ظاهری جنگنده برای دماغه ایجاد کرده اند.

هودلاین های(خطوط روی درپوش موتور) کمانی و دو ورودی هوای معکوس روی درپوش موتور بر زیبایی های این محصول افزوده است.

با حرکت به سمت نمای جانبی جگوار و با توجه به ارتفاع کم خودرو؛ اولین چیزی که نگاه مخاطب را شکار می کند رینگ های 10 پره آلومنیومی بزرگ 20 اینچی است. در ادامه باید به لوگو و ورودی هوای باریک انتهای فندرهای(گلگیر) جلو اشاره کرد که حس اسپرت اف-تایپ را هر چه بیشتر به مخاطب انتقال می دهد.

خطوط و زوایای ایجاد شده در قسمت رکاب و زیر درب ها به عنوان جزئیات شاخص در نمای جانبی قابل اشاره هستند.

پس از عبور از فندر عضلانی و حجیم عقب به منظره ای می رسیم که جگوار طی سال های اخیر و محصولات متفاوت با این زبان طراحی موفق شده تا توانمندی های طراحی خود را هر چه بیشتر به نمایش بگذارد.

ابندا از شیب زیبای ستون انتهایی خودرو روی درب صندوق عقب شروع می کنیم تا به چراغ های فوق العاده اصلی برسیم که بخشی از زبان طراحی جگوار و یا امضای آن محسوب می شود.

اف-تایپ کوپه در قسمت دیفیوزر نیز برنامه مفصلی برای ارائه دارد؛ یک مجموعه حرفه ای با خروجی های دوقلو در طرفین که معرف پیشرانه قدرتمند این کوپه خواهد بود.

 

جگوارکابین و امکانات هوشمند


یکی از مهمترین تغییرات مربوط به مدل 2021 صفحه نمایشگر دیجیتال اچ دی 12.3 اینچی است که جایگزین نشانگر سنتی آمپر شده است. در مرکز کنسول جلو نیز یک نمایشگر لمسی 10 اینچی را داریم که ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی و دوربین های محیطی است.

پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو، سیستن صوتی از برند حرفه ای مریدین در دو مدل قابل سفارش، صندلی چرم قابل تنظیم در 12 جهت، سانروف شیشه ای و ... از جمله ویژگی های این مدل است.

در رابطه با امکانات ایمنی هم میتوان به سیستم اعلام هشدار برخورد از جلو و عقب، ترمز اضطراری اتوماتیک، کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، نمایش نقاط کور دید راننده و ... اشاره کرد.

 

جگوار

 

پیشرانه

در این بخش جگوار تنوع بالایی را پیش روی مشتریان خود قرار داده است. مدل پایه با موتور 2 لیتری 4 سیلندر توربو ارائه می شود که 296 اسب بخار خروجی دارد و این امار برای یک موتور 4 سیلندر چشمگیر به نظر می رسد.

براساس اطلاعات ارائه شده، تپنده 2 لیتری می تواند خودرو را از حالت توقف طی 5.4 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر برساعت برساند.

همچنین موتور 6 سیلندر 3 لیتری سوپرشارژ 380 اسب بخاری و مجهز به سامانه تمام چرخ محرک یکی دیگر از گزینه ها محسوب می شود.

اما در تریم اف-تایپ آر از پیشرانه 5 لیتری 8 سیلندر سوپرشارژ با 575 اسب بخار خروجی و گشتاور 516 پوندفوت استفاده شده است. این محصول نیز که به سامانه تمام چرخ محرک مجهز است طی 3.5 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد و بیشینه سرعت آن نیز بصورت الکترونیکی روی 299 کیلومتر برساعت محدود شده است.

یک نمونه ویژه بازار اروپا نیز با موتور 8 سیلندر 444 اسب بخاری و گشتاور 428 پوندفوتی ارائه می شود که طی 4.4 ثانیه از حالت توقف، خودرو را به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رساند.

قیمت مدل پایه در بازار انگلیس 54060 پوند و در بازار آمریکا احتمالا 61600 دلار خواهد بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!