سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۰۲ | ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
نیمی از درآمد بنزینی به حمل‌و‌نقل عمومی اختصاص یابد
۱۵:۰۲ | ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
اجاره خودرو
معاون شهردار تهران:

نیمی از درآمد بنزینی به حمل‌و‌نقل عمومی اختصاص یابد

پرشین خودرو: معاون شهردار تهران گفت: دولت باید نیمی از منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین را به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص دهد.

به گزارش پرشین خودرو، محسن پورسیدآقایی درباره لایحه بودجه 99 که فردا از سوی دولت به مجلس ارائه می‌شود، اظهارداشت: انتظار داریم دولت اهتمام ویژه‌ای به حمل و نقل عمومی در لایحه بودجه داشته باشد.

وی با اشاره به افزایش تقاضای سفر با وسایل نقلیه عمومی، گفت: نه تنها کلانشهر تهران که سایر کلانشهرها نیز انتظار دارند نیمی از منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص یابد.

 

پورسیدآقائی


به گفته معاون شهردار تهران حتی اگر با تغییر قیمت سوخت 10 درصد از تقاضای سفر با حمل‌ونقل شخصی کاسته و به حمل‌ونقل عمومی افزوده شود باید برای پاسخگویی به این نیازها حداقل 2 هزار دستگاه اتوبوس یا معادل ناوگان فعلی مترو به مجموعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی تهران افزوده شود.


پورسیدآقایی با بیان اینکه ترافیک و آلودگی هوا دو معضل اجتماعی است که با کاهش تردد خودروهای شخصی و توسعه حمل ونقل عمومی مدیریت می‌شود تصریح کرد: معتقتدم با افزایش قیمت بنزین و صرفه‌جویی بیشتر در این بخش دولت می‌تواند بخشی از بنزین را صادر کرده و منابع خوبی حاصل کند، از این‌رو نیمی از منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین را باید به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص دهد.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!