شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۳۳ | ۱۳۹۱/۰۳/۱۶
افزایش مبالغ جرایم را کاهش داد
۱۵:۳۳ | ۱۳۹۱/۰۳/۱۶
اجاره خودرو

افزایش مبالغ جرایم را کاهش داد

پرشین خودرو: مشاور عالی شهردار تهران در امور حمل‌ونقل و ترافیك درباره اثرات افزایش مبلغ جرایم رانندگی گفت: افزایش میزان جریمه‌ها و تشدید برخورد با جرایم رانندگی در كاهش تخلفات ترافیكی تاثیر داشته است.

به گزارش «پرشین خودرو»، مهرداد تقی‌زاده با تاكید بر استقبال مردم از برخورد سختگیرانه با متخفان بر اساس قانون جدید راهنمایی و رانندگی اظهاركرد: افزایش جرایم یك اهرم قانونی و در عین حال منطقی است و چون به حفظ نظم و انضباط و كاهش تصادفات رانندگی و تلفات ناشی از آن منجر میشود، موجبات رضایت مردم را به وجود می‌آورد.

تقی‌زاده با اشاره به اینكه در پیشرفته‌ترین كشورهای دنیا نیز به رغم وجود بازدارنده‌ترین و سختگیرانه‌ترین قوانین باز هم تخلف صورت میگیرد، تصریح كرد: قانون جدید راهنمایی و رانندگی موفق بوده و از زمان اجرای آن تعداد تخلفات رانندگی خیلی كم شده كه این امر نشان می‌دهد فرهنگ صحیح ترافیك در حال شكل‌گیری است.

وی با بیان اینكه به وجود آمدن ترافیك متاثر از عوامل زیادی از جمله ازدیاد خودرو، افزایش جمعیت، عدم گسترش حمل‌ونقل عمومی و به ویژه نبود نظم و انضباط است، اضافه كرد: برقراری نظم و اضباط منجر به كاهش ترافیك خواهد شد.

تقی‌زاده مبنا و مقدمه فرهنگسازی در حوزه ترافیك را اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی با شدت هر چه تمام دانست و اعلام كرد: موضوع حفظ جان مردم جای هیچ گونه مماشاتی ندارد و نكته مهم آن است که رعایت قانون به مرور تبدیل به عادت و این عادت تبدیل به فرهنگ میگردد و فرهنگ صحیح ترافیك هم سبب كاهش تلفات جانی و مالی خواهد شد.

مشاور عالی شهردار تهران در امور ترافیک در پایان با تاكید بر این كه در نهایت این خود مردم هستند كه از منافع قوانین بازدارنده و فرهنگ صحیح ترافیك منتفع می‌شوند، خاطرنشان كرد: این فرآیند به روان شدن ترافیك یاری رسانده و نفع ترافیك روان در وهله نخست به خود مردم برمی‌گردد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
جرایم رانندگی
نظر بینندگان
!
!
!