شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۴ | ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
خسارت ۵ هزار میلیارد تومانی سیل به راه‌ها
۱۳:۱۴ | ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
اجاره خودرو

خسارت ۵ هزار میلیارد تومانی سیل به راه‌ها

پرشین خودرو: در بررسی‌ها خسارت وارد شده به زیرساخت‌های حمل و نقلی ۵ هزار و ۳۳۹ میلیارد تومان برآورد شد که با همكاری ادارات كل استانی و همكاران این معاونت تعداد ۴ هزار و ۵۹۳ پروژه در سامانه سجاد وزارت كشور ثبت شدند.

به گزارش پرشین خودرو، معاون وزیر راه و شهرسازی درباره برنامه‌ها و تصمیم‌های اتخاذ شده برای جبران خسارات سیل در سال‌جاری و برنامه‌های مدنظر در بودجه ۹۹ اظهار داشت: پس از وقوع حادثه سیل كه منجر به وارد آمدن خسارت عدیده به زیرساخت‌های حمل و نقل كشور شد، با برگزاری ۳۵ جلسه با ادارات كل و راه و شهرسازی و ادارات كل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مشاركت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و معاونت حمل و نقل نسبت به انجام برآورد خسارات وارده اقدام شد. در بررسسی‌ها خسارت وارد شده به زیرساخت‌های حمل و نقلی ۵ هزار و ۳۳۹ میلیارد تومان برآورد شد که با همكاری ادارات كل استانی و همكاران این معاونت تعداد ۴ هزار و ۵۹۳ پروژه در سامانه سجاد وزارت كشور ثبت شدند.


وی تصریح کرد: در این بررسی‌ها‌ استان‌های لرستان، خوزستان و گلستان به ترتیب با هزار و ۱۵۵ ،۷۳۰ و ۵۰۶ میلیارد تومان بیشترین خسارات وارده را داشته اند. از خسارت های وارده میزان ۴هزار و ۱۶ میلیارد تومان به بخش راه، ۷۱۲ میلیارد تومان به ابنیه فنی و ۴۳۷ میلیارد تومان خسارات به زیرساخت‌های ریلی وارد شده است.

 

سیل


معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با پیگیری‌های انجام شده از ستاد مدیریت بحران وزارت كشور، مبلغ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ترمیم آسیب‌های وارده از سیل در مرحله اول به وزارتخانه ابلاغ شد كه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از آن معادل ۸۰ درصد به صورت تخصیص غیرنقدی بین ۲۲ استان كشور و سازمان هواشناسی توزیع شد.

وی افزود: با توجه به فاصله مابین خسارات وارده و اعتبار تخصیص یافته (مبلغ ۳ هزار و ۸۸۷ میلیارد تومان) و خساراتی كه به دلیل پراكندگی و وسعت خسارات وارده و زمانبر شدن تهیه اطلاعات و برآورد آن در سامانه ثبت نشد، این معاونت با همكاری زیر بخش‌ها و مجریان نسبت به احصای پروژه‌های اولویت‌دار اضطراری با مبلغ مورد نیاز معادل هزار و ۹۹۵ میلیارد تومان اقدام کرد. با انجام این کار گزارش مربوطه به ریاست جمهوری و وزارت كشور ارائه شد تا با تایید و ابلاغ آن در فرصت زمانی باقی‌مانده تا پایان سال، سرعت لازم برای تكمیل پروژه‌های هدف گذاری شده به عمل آید.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!