پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۰۱ | ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
هکرها به دنبال اسرار تجاری "هیوندای" و "ب ام و"!
۱۴:۰۱ | ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
اجاره خودرو
/اختصاصی/حمله هکرها به خودروسازان بزرگ جهان؛

هکرها به دنبال اسرار تجاری "هیوندای" و "ب ام و"!

پرشین خودرو: توافق "ب ام و" با شرکت ویتنامی VinFast موجب شده تا اسرار تجاری و محرمانه این خودروساز آلمانی هدف حمله هکرها قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، طبق گفته منابع خبری، یک گروه از هکرها معروف به "OceanLotus" در بهار امسال کمپانی خودروسازی "ب ام و" را هدف حمله سایبری خود قرار داده اند و به عنوان بخشی از عملیات با نصب ابزاری تحت عنوان "Cobalt Strike" سعی بر جمع آوری و استخراج اطلاعات محرمانه این خودروساز آلمانی را داشته اند.

براساس گزارش ها، کارشناسان امنیتی کمپانی خودروسازی "ب ام و" چندین ماه در تلاش و مقابله با این حمله بوده اند و خوشبختانه تلاش آنان بی نتیجه باقی مانده است و در این بین یکی از کارشناسان امنیت بی ام و می گوید که هکرها به احتمال زیاد اطلاعات حساسی را بدست نیاورده و همچنین قادر نخواهد بود تا به سیستم های دفتر مرکزی این شرکت در مونیخ دسترسی پیدا کنند.

 

ب ام وب ام و چیز زیادی در رابطه با این حمله نگفته است، اما به این موضوع اشاره کرده اند که سازه ها و فرایندهایی را اجرا کرده اند که خطر دسترسی خارجی غیرمجاز به سیستم های آنان را به حداقل می رساند و آنان اجازه می دهد در صورت بروز حادثه، سریع شناسایی شده و همچنین بتوانند اطلاعات خود را بازسازی و بازیابی کنند.

علاوه بر این، گفته می شود که گروه هکری OceanLotus کمپانی خودروسازی هیوندای را هم مورد هدف قرار داده است، هرچند در این مورد اطلاعات بسیار کمی در دسترس است و حتی ممکن است شرکت های خودروسازی دیگری هم توسط این گروه مورد حمله قرار گرفته باشند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!