یكشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۲۲ | ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
استفاده از ضایعات کشاورزی در تولیدات صنعت خودرو
۱۵:۲۲ | ۱۳۹۸/۰۹/۲۰

استفاده از ضایعات کشاورزی در تولیدات صنعت خودرو

پرشین خودرو: تولید محصولات مورد استفاده در صنعت خودرو به مواد خام زیادی نیاز دارد که معمولا تجدیدپذیر نیستند، اما ضایعات کشاورزی می توانند این مشکل را برطرف کنند.

به گزارش پرشین خودرو، گروهی از محققان اروپایی کشورهای مختلف بعد از سه سال پژوهش، توانستند از ضایعات کشاورزی برای تولید محصولات مختلفی استفاده کنند که در صنعت خودروسازی و صنایع وابسته به آن کاربرد دارد.


در این بررسی محققانی از کشورهای اسپانیا، ایتالیا، سوئد و بلژیک مشارکت داشتند. آنها از زائدات لیمو، انار، کلم بروکلی و پوسته بادام مواد جالب و منحصر به فردی را تولید کرده اند.

 

صنعت خودرو


به عنوان مثال، رنگهای استخراج شده از گیاهان انار، لیمو و کلم بروکلی برای تولید رنگ هایی مورد استفاده قرار گرفته اند که به شیوه های مصنوعی و شیمیایی قابل تولید نیستند و در صنعت خودروسازی مورد نیاز هستند.

از سوی دیگر، روغن قابل استخراج از لیمو به علت قابلیت ضدباکتری و بوی خوشی که دارد برای افزودن به دستگیره های درب خودروها و نیز داشبوردهای آنها قابل استفاده است و همین مساله باعث می شود میکروب های داخل محیط بسته خودرو از بین بروند.

پوسته های خرد شده بادام هم می توانند برای تقویت برخی سازه ها و بدنه خودرو به کار گرفته شوند. برخی از این زائدات کشاورزی برای تهیه پلیمرهایی به کار گرفته شده اند که توسط چاپگرهای سه بعدی به منظور تولید بخش هایی مهم از اتومبیل ها قابل استفاده هستند.

از جمله شرکت های خودروسازی که برای تهیه این محصولات با یکدیگر همکاری کرده اند، می توان به فورد و فیات اشاره کرد.

منبع: مهر

نظر بینندگان
!
!
!