پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۰ | ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
تجهیز دناپلاس توربوشارژ به گیربكس اتوماتیک 6 سرعته
۱۲:۰۰ | ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
اجاره خودرو
/گزارش خبری/نخستین گیربكس 6 سرعته دستی ایرانی رونمایی می‌شود؛

تجهیز دناپلاس توربوشارژ به گیربكس اتوماتیک 6 سرعته

پرشین خودرو: مدیرعامل ایران خودرو از آغاز فرآیند بومی‌سازی فناوری تولید گیربكس‌های دستی و اتوماتیك 6دنده خبر داد و گفت: برای تجهیز خودرو دناپلاس توربوشارژ به گیربكس اتوماتیك 6سرعته، گیربكس در ابتدا به صورت سی.بی.یو و درگام بعدی سی.كی.دی تامین می شود.

به گزارش پرشین خودرو، فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به الزامات قانونی جدید، نیاز بازار و روند تكنولوژی در گیربكس های جدید، طراحی و ساخت گیربكس اتوماتیك و بومی سازی آنها را ضروری دانسته و گفت:‌ درگام نخست، طراحی و ساخت گیربكس دستی شش دنده با هدف راحتی راننده و كاهش مصرف سوخت در دستور كار قرارگرفت.

وی افزود:‌ نخستین مدل نمونه‌سازی گیربكس دستی شش دنده با دانش فنی ایرانی و با همكاری مركز تحقیقات ایران خودرو، شركت‌های ساپكو و نیرو محركه و بدون اتكا به شركای خارجی و در شرایط محدودیت های بین‌المللی در اسفندماه سال جاری رونمایی می شود.

مقیمی تاكید كرد:‌ تولید این نوع گیربكس با 95 درصد ساخت داخل سال آینده آغاز می شود. همچنین تجهیز محصولات ایران خودرو به گیربكس 6 دنده نسبت به گیربكس‌های پنج دنده فعلی 2 تا 5. 2 درصد كاهش مصرف سوخت را به دنبال خواهد داشت.

مدیرعامل ایران خودرو درخصوص تامین گیربكس اتوماتیك و بومی سازی فن‌آوری آن خاطرنشان كرد: مطالعات بازاریابی نشان می‌دهد كه حداقل 50 درصد نیاز بازار به گیربكس‌های اتوماتیك است و برهمین اساس بومی‌سازی فن‌آوری تولید گیربكس اتوماتیك در نقشه راه توسعه محصول ایران خودرو دیده شده است.

 

مقیمیوی تصریح كرد: برای تجهیز خودروی دناپلاس توربوشارژ به گیربكس اتوماتیك شش سرعته، گیربكس در ابتدا به صورت سی.بی.یو و درگام بعدی سی.كی.دی تامین می شود.

وی تاكید كرد: برای بومی‌سازی و ایجاد دانش فنی در زمینه گیربكس‌های اتوماتیك و با توجه به زیرساخت‌های موجود در شركت نیرومحركه در ساخت شفت و انواع دنده‌ها، پروژه طراحی و ساخت گیربكس اتوماتیك شش‌دنده (DCT) ‌با همكاری شركت‌های دانش‌بنیان در دستور كار قرار دارد.

مقیمی خاطر نشان كرد: ساخت این نوع گیربكس تا عمق 70 درصد داخلی سازی، هدف‌گذاری شده است.

مدیرعامل ایران خودرو افزود: تولید گیربكس‌های روز دنیا، پاسخگویی به نیازهای بازار، افزایش ایمنی و درعین حال مصرف سوخت بهینه، بهره‌گیری از ظرفیت‌های تولیدی ایجاد شده در كشور و تولید با عمق ساخت داخل بالا، از دلایل اصلی انتخاب این نوع گیربكس است.

وی ظرفیت تولید شركت نیرو محركه را روزانه دو هزار و 500 دستگاه انواع گیربكس عنوان كرد و افزود: تولید گیربكس‌های دستی و اتومانیك شش دنده در این شركت با آخرین فن‌آوری‌های روز و با كیفیت بالا صورت خواهد گرفت.

مقیمی درخصوص گیربكس‌های نیمه اتوماتیك (AMT) نیز اظهار كرد: طراحی و ساخت این نوع گیربكس برای خودروهای اقتصادی در شركت نیرو محركه انجام خواهد شد. از مزیت‌های این نوع گیربكس می‌توان به پایین بودن قیمت آن نسبت به گیربكس‌های اتوماتیك، كاهش مصرف سوخت آن و سادگی تغییرات اشاره كرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!