جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۱۱ | ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
مقصران اصلی افزایش قیمت خودروهای داخلی
۱۵:۱۱ | ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اجاره خودرو

مقصران اصلی افزایش قیمت خودروهای داخلی

پرشین خودرو: رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل مشهد گفت: افزایش قیمت خودروهای داخلی تنها تقصیر خودروسازان است، اگر تولیدکنندگان بتوانند جواب تعهدات و ثبت سفارش‌ها را به موقع بدهند و رانت‌خواری صورت نگیرد، بازار ثبات پیدا خواهد کرد.

به گزارش پرشین خودرو، حمیدرضا حیدری، در واکنش به توقف واردات خودروهای خارجی در آینده اظهار کرد: واردات خودرو مدت‌هاست که وجود ندارد و ثبت سفارش چند سالی‌است که بسته شده‌است، هر صحبتی که در خصوص توقف این واردات گفته می‌شود با افزایش قیمت اتومبیل تاثیر مستقیم دارد، کما اینکه در حال حاضر نیز می‌بینیم که خودروهای خارجی چند درصد گران‌تر شده است.
 

قیمت خودرو

 


وی ادامه داد: خودروهایی که در حال حاضر وارد کشور می‌شود، خودروهایی‌ است که قبلا ثبت سفارش‌شان صورت گرفته و در گمرک مانده بودند.


حیدری خاطرنشان کرد: اگر تولیدکنندگان بتوانند پاسخ تقاضا را بدهند، بازار رونق می‌یابد و تسهیل قیمت خواهد شد، اما هنگامی که به تعهدات عمل نمی‌شود و عرضه کم است، بازار با توجه به متقاضی زیاد، طبیعتا با افزایش قیمت روبرو خواهد شد.


وی در خصوص علل افزایش قیمت خودروهای داخلی گفت: اگر تولیدکنندگان بتوانند جواب تعهدات و ثبت سفارش ها را به موقع بدهند و رانت‌خواری صورت نگیرد، بازار ثبات پیدا خواهد کرد و قیمت‌ها، به قیمت واقعی خود باز خواهند گشت، در غیر این‌صورت همچنان با افزایش قیمت مواجه خواهیم شد.
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!