یكشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۷:۴۳ | ۱۳۹۸/۰۹/۲۷
ظرفیت باتری ها سالیانه 2.3 درصد کاهش می یابد!
۰۷:۴۳ | ۱۳۹۸/۰۹/۲۷
اجاره خودرو
/اختصاصی/

ظرفیت باتری ها سالیانه 2.3 درصد کاهش می یابد!

پرشین خودرو: داده های اخیر شرکت Geotab نشان می دهد که به ازای هر سال استفاده از وسایل نقلیه تمام الکتریکی، درصد قابل توجهی از ظرفیت آنان کاهش پیدا خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، این شرکت از داده های 6300 ناوگان و همچنین وسایل نقلیه الکتریکی مصرف شده در سراسر جهان استفاده کرده است و سپس به این نتیجه رسید که به ازای هر سال استفاده از ماشین های برقی، به طور متوسط حدود 2.3 درصد از ظرفیت کل باتری های خود را از دست می دهد و باتوجه به این شرایط، در استفاده های طولانی مدت با مشکل مواجه شده و دیگر ظرفیت اولیه خود را نخواهند داشت، هرچند این موضوع پیش از این هم اثبات شده است و شرکت های خودروسازی به دارندگان وسایل نقلیه تمام الکتریکی خدمات رسانی کرده و امکان تعویض باتری های اتومبیلشان را در صورت نیاز فراهم ساخته اند.

این مطالعه همچنین نشان می دهد که خنک کردن و یا گرم کردن باتری اتومبیل توسط هوا یا مایعات می تواند بر ماندگاری آن تاثیرگذار باشد. در یک مقایسه، ظرفیت باتری یک دستگاه خودروی تسلا مدل S با سال تولید 2015 برای هرسال استفاده به طور متوسط 2.3 درصد کاهش پیدا کرده است، درحالی که خودروی نیسان لیف مدل 2015 به طور سالیانه 4.2 درصد از ظرفیت باتری های خود را از دست می دهد و دلیل این اختلاف، استفاده از یک سیستم خنک کننده مایع بر روی خودروی تسلا مدل S خواهد بود که به طول عمر بیشتر آن کمک کرده است، درحالی که خودروی نیسان لیف 2015 تنها متکی به سیستم خنک کاری با استفاده از هوای محیط است.

شرکت Geotab خاطرنشان می کند که از دست رفتن ظرفیت یک باتری خطی نیست و بعد از سال ها ممکن است افت شدیدی پیدا کند. علاوه بر این تاثیرات آب و هوایی می تواند بر روی مجموعه باتری های اتومبیل تاثیرگذار باشد و تخریب آنان در هوای گرم بسیار بیشتر از رانندگی در هوای سرد خواهد بود و نکته دیگری که باید توجه داشت، نحوه شارژ باتری های اتومبیل خواهد بود که استفاده مکرر از شارژ سریع می تواند طول عمر وسایل نقلیه الکتریکی را به شدت کاهش دهد.

ترجمه: سجاد حیدری

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ظرفیت باتری
نظر بینندگان
!
!
!