پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۴ | ۱۳۹۸/۰۹/۲۷
چرا پلیس از ارائه کد جریمه‌ خودروها امتناع می‌کند؟
۱۲:۱۴ | ۱۳۹۸/۰۹/۲۷
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

چرا پلیس از ارائه کد جریمه‌ خودروها امتناع می‌کند؟

پرشین خودرو: معاون مستعفی حمل و نقل شهرداری تهران از شکایت قضایی پلیس راهور از مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک خبر داد و از قوه قضاییه خواست تا ضمن بررسی دقیق این موضوع توسط سازمان بازرسی، دلایل واقعی مخالفت‌ پلیس با طرح‌های مربوط به کنترل ترافیک و کاهش آلودگی هوا را به افکار عمومی اعلام کند.

به گزارش پرشین خودرو، محسن پورسیدآقایی، در واکنش به تقاضای برخی اعضای شورای شهر تهران مبنی بر افشای موانع به جای استعفا، گفت: همین امروز مطلع شدم پلیس از مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران به اتهام نشر اکاذیب شکایت کرده است، چرا که این مدیر شهرداری در مصاحبه‌ای گفته بود دوربین‌های نصب‌شده توسط شهرداری کاملا ضوابط و استانداردها را رعایت کرده‌اند اما پلیس به آنها کد جریمه اختصاص نداده و نتیجه‌اش بی‌اثر شدن تلاش‌ها برای کنترل آلودگی هوا بوده است.

وی با استقبال از سخنان رئیس دستگاه قضا که هوای سالم را مصداق حقوق عامه دانسته و خواستار برخورد با تخلفات دستگاه‌ها در این زمینه شده بود، افزود: ما از نهادهای ذیربط خواسته بودیم در این موضوع دخالت کنند و به خودداری پلیس از دادن اطلاعات پشت کارت انواع خودروها و کامیونها و کد جریمه به دوربین ها پایان دهند تا امکان کنترل تردد خودروهای ممنوعه در ایام آلودگی فراهم گردد. حالا هم باید ورود قوه قضاییه بواسطه این شکایت را به فال نیک بگیریم.

 

دوربین


پورسیدآقایی تاکید کرد: بنده از مسئولان محترم قوه قضاییه تقاضا می‌کنم، سازمان بازرسی را مأمور کنند که بررسی نماید علت ندادن این اطلاعات و کد جریمه به دوربین‌های نصب‌شده، چه بوده است. رسیدگی به این شکایت در دادگاهی عادلانه مشخص خواهد کرد که ندادن کد جریمه به دوربین‌ها جنبه فنی داشته یا به دلیل اجابت نکردن برخی درخواست‌های غیر موجه پلیس بوده است. سپس افکار عمومی می‌تواند قضاوت کند که آیا مخالفت‌های پلیس با طرح ترافیک جدید و طرح کنترل آلودگی هوا از سر دلسوزی برای مردم است یا گروکشی از اختیاراتی که دارد.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!