شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۰۹ | ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
ورود دوچرخه به ایستگاه‌های مترو ممکن شد
۱۶:۰۹ | ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
اجاره خودرو

ورود دوچرخه به ایستگاه‌های مترو ممکن شد

پرشین خودرو: سفر ترکیبی دوچرخه‌های معمولی با مترو امکان پذیر شد.

به گزارش پرشین خودرو، شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه در خصوص اجرای کامل طرح ورود دوچرخه به مترو اعلام کرد: جابجایی دوچرخه‌های معمولی با مترو از ۵:۳۰ تا ساعت ۶:۱۵ در روزهای معمولی (شنبه تا پنجشنبه) میسر شد.


در حال حاضر بر اساس تمهیدات اتخاذ شده ورود دوچرخه به ایستگاه‌های مترو، در تمام روزهای هفته از ساعت اولیه بهره برداری از مترو تا ۶:۱۵ و از ساعت ۲۰ بلامانع است اما برای تردد بهتر مسافران در روزهای هفته باید از دوچرخه تاشو استفاده کنند و امکان استفاده از دوچرخه‌های معمولی تنها در ایام تعطیلات رسمی و ۱۳ روز اول فرودین مجاز است.

 

دوچرخه

 

تنها دلیل محدود کردن ورود دوچرخه های معمولی در روزهای تعطیل و ساعت ابتدایی صبح و بعدازظهر، خلوتی ایستگاه ها و قطارها است چرا که با توجه به حجم بالای مسافر که در طول هفته از مترو استفاده می‌کنند امکان ورود دوچرخه به واگن‌ها وجود ندارد.

در حال حاضر در تمام روزهای هفته به غیر از ساعت ۶:۳۰ تا ۹:۳۰ و از ساعت۱۶ تا ۱۹ که پیک مسافری محسوب می شود، دوچرخه سواران می توانند با دوچرخه های تاشو با ابعاد30×60×90 وارد شبکه مترو شوند.

دوچرخه سوارانی که از دوچرخه های تاشو و عادی استفاده می کنند فقط مجاز به استفاده از واگن‌هایی هستند که با آرم دوچرخه مشخص شده است.

طرح ترکیبی دوچرخه و مترو از شهریور سال۱۳۹۷، به منظور نهادینه کردن فرهنگ دوچرخه سواری و استفاده از دوچرخه به جای استفاده از وسایل نقلیه شخصی در شهر ارائه و بر اساس آن ورود دوچرخه به ایستگاه‌های خطوط مترو با درنظر گرفتن واگن مشخص، عملیاتی شد.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
دوچرخهمترو
نظر بینندگان
!
!
!