چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۲۹ | ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
متقاضیان گذرنامه مراقب افراد جاعل باشند
۱۶:۲۹ | ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
اجاره خودرو

متقاضیان گذرنامه مراقب افراد جاعل باشند

معاون مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی پایتخت از ضبط گذرنامه و مدارک یکی از متقاضیان صدور گذرنامه خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، معاون مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی پایتخت در گفتگو با پایگاه خبری پلیس از ضبط گذرنامه و مدارک یکی از متقاضیان صدور گذرنامه خبر داد.


سرهنگ علی مرادی گفت: دیروز فردی برای پیگیری گذرنامه خود به معاونت مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی مراجعه کرد که در بررسی‌های انجام شده، مشخص شد این فرد در سال ۱۳۹۱ با ارائه کارت معافیت جعلی، گذرنامه دریافت کرده است، لذا گذرنامه وی ضبط و پرونده‌ای در همین خصوص تشکیل و به دادسرای ناحیه ۶ تهران ارسال شد.


وی افزود: متهم پس از رویارویی با افسر پرونده با وجود این که در ابتدا منکر همه چیز شد، مدعی بود، از جعلی بودن کارت پایان خدمت خود خبر ندارد، که در نهایت لب به اعتراف گشود و گفت که در سال ۹۱ با پرداخت ۱۵۰ میلیون ریال پول نقد به یک جاعل اسناد دولتی، اقدام به دریافت کارت پایان خدمت کرده و در همان سال موفق شده است گذرنامه خود را بگیرد.

 

گذرنامه


سرهنگ مرادی تصریح کرد: متهم به جرم استفاده از کارت جعلی، به مرجع قضائی معرفی شد و تلاش برای شناسایی و دستگیری جاعل کارت مذکور ادامه دارد.


وی خاطر نشان کرد: تا سال ۹۴ دریافت همه مدارک برای اخذ گذرنامه به صورت دستی بود و از آن تاریخ به بعد با تمهیداتی که اندیشیده شد، در راستای تفکیک اسناد جعلی از واقعی، این روال بصورت نظام مند انجام می‌پذیرد و متقاضیان برای تمدید یا تعویض گذرنامه خود نیازمند تأیید نظلم مند کارت پایان خدمت یا معافیت از سازمان نظام وظیفه هستند.


سرهنگ مرادی اضافه کرد: شهروندان مراقب افراد جاعل باشند و هرگونه مدرکی را که به نظرشان مشکوک است، به پلیس گزارش دهند چرا که پلیس با هماهنگی دستگاه قضائی با کلیه افرادی که از راه غیرقانونی و جعل مدارک هویتی مبادرت به تحصیل اسناد مسافرتی کنند برخورد خواهد کرد.


معاون مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ گفت: مسافرت با گذرنامه جعلی علاوه بر اینکه در کشور مقصد پیگیرد قانونی دارد، موجب سیر مراحل قضائی در کشور ایران نیز خواهد شد که در این مسیر، مسافران علاوه بر تحمل کردن خسارت‌های مادی، دچار آسیب‌های روحی و روانی خواهند شد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!