سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۱۴ | ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
با سریع ترین تراکتور جهان آشنا شوید + ویدئو
۰۹:۱۴ | ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
اجاره خودرو
/اختصاصی/

با سریع ترین تراکتور جهان آشنا شوید + ویدئو

پرشین خودرو: در دنیای خودرو می توان انتظار همه چیز را کشید، اما طراحی و ساخت سریع ترین تراکتور جهان می تواند یکی از عجایب این صنعت باشد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، از موتورسیکلت گرفته تا کامیون، همگی در تلاش برای ساخت سریع ترین وسیله نقلیه در حوزه خود هستند، اما کمتر کسی به فکر طراحی و ساخت یک تراکتور پرسرعت خواهد بود، وسیله ای که هدف اصلی آن تنها کار است، اما شرکت JCB به عنوان یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان تراکتور و تجهیزات سنگین وزن در جهان اقدام به انجام یک کار متفاوت کرده است و با اصلاح یکی از محصولات خود، موفق به طراحی و ساخت سریع ترین و قوی ترین تراکتور موجود در جهان شده است، هرچند این تراکتور شاید برای کار مناسب نباشد، اما باعث شده تا برند تجاری این شرکت در سطح جهانی اعتبار دیگری به خود گیرد.

 

تراکتور سریعاین تراکتور اصلاح شده مدل Fastrac است و در ابتدا توانست رکورد سرعت 166.72 کیلومتر برساعت را در ماه ژوئن به ثبت برساند، اما این تمام تلاش تیم سازنده نبود و در ماه نوامبر سال جاری با تقویت و بهینه سازی این تراکتور، موفق به ثبت رکورد سرعت متوسط 217.5 کیلومتر برساعت و همچنین حداکثر سرعت 247.3 کیلومتر برساعت شدند.

 

تراکتور سریعحال باید ببینیم که آیا دیگر تولیدکنندگان وسایل نقلیه و تجهیزات سنگین وزن برای شکستن این رکورد کاری انجام می دهند یا خیر!

 

تراکتور سریعدر سینه این تراکتور یک موتور 7.2 لیتری دیزلی قرار گرفته است که خروجی قدرت حدودا 1000 اسب بخاری و گشتاور فوق العاده بالای 2500 نیوتن متری دارد و نکته جالب تر در رابطه با این تراکتور قبل از ثبت رکورد، گذاشتن قالب 25 کیلوگرمی یخ در بخشی مجزا از رادیاتور خواهد بود تا به کاهش گرمای موتور و خنک کاری بهتر آن هنگام رکوردزنی کمک کند.

 

تراکتور سریعواقعیت دیگر در رابطه با این تراکتور، عدم وجود باتری برای استارت است و این یعنی برای روشن کردن پیشرانه قدرتمند این تراکتور نیاز به یک باتری و یا ژنراتور خارجی خواهد بود. همچنین هیچگونه کمپرسور هوایی بر روی این تراکتور وجود ندارد و هوای مورد نیاز سیستم ترمز توسط 3 مخزن هوای تعبیه شده در پشت کابین تامین خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!