یكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۴۵ | ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
تولیدات ۳خودروساز کشور از مرز ۶۰۴ هزار دستگاه گذشت
۱۵:۴۵ | ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
اجاره خودرو

تولیدات ۳خودروساز کشور از مرز ۶۰۴ هزار دستگاه گذشت

پرشین خودرو: بررسی آمارهای منتشره سامانه کُدال حاکی از تولید ۶۰۴ هزار و ۸۰۶ دستگاه خودرو از سوی گروه های صنعتی ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو از ابتدای امسال تا پایان آذرماه است.

به گزارش پرشین خودرو، برپایه آمارهای سامانه کدال، در این مدت ۲۶۰ هزار و ۵۳۴ دستگاه خودرو از سوی گروه صنعتی ایران خودرو تولید شد که ۴۸ هزار و ۷۱۷ دستگاه خودرو از مجموع تولیدات یاد شده مربوط به آمار آذرماه این گروه است.

در ۹ ماهه امسال ۱۸۲ هزار و ۸۸۱ دستگاه خودرو در گروه پژو، ۳۶ هزار و ۳۹۸ دستگاه خودرو در گروه سمند، ۱۲۰ دستگاه سوزوکی، پنج هزار و ۲۵۳ دستگاه رانا و ۲۰ هزار و ۴۲۵ دستگاه دنا در گروه صنعتی ایران خودرو تولید شد.

در این مدت، ایران خودرو موفق به تولید هزار و ۲۸۷ دستگاه ال ۹۰، چهار هزار و ۵۴۳ دستگاه هایما، دو هزار و ۱۳۹ دستگاه دانگ فنگ، پنج هزار و ۱۴۰ دستگاه پژو ۲۰۰۸ و دو هزار و ۳۴۸ دستگاه گروه وانت و سایر محصولات شد.سایپا و تولید سراتو

بررسی آمارهای سامانه کدال حاکی از تولید ۲۷۱ هزار و ۵۳۲ دستگاه خودرو از سوی گروه سایپا از آغاز امسال تا پایان آذرماه است.

۳۷ هزار و ۱۹۳ دستگاه از این خودروها در آذرماه تولید شد که نکته بارز آن تولید ۴۰ دستگاه سراتو است. در حالی که به‌دنبال تصمیمِ شرکت کره‌ای کیاموتورز برای تبعیت از تحریم ها، اواسط مرداد تولید خودرو سراتو در سایپا متوقف شده بود، اما به نظر می رسد سایپا برای پاسخگویی به اندک تعهدات باقی مانده خود به مشتریان، قطعات سراتو را نگه داشته و در این ماه مونتاژ و عرضه کرد.

برپایه این آمارها، در مدت یاد شده سایپا ۱۳۸ هزار و ۵۰۰ دستگاه پراید، ۱۲۰ هزار و ۹۳۲ دستگاه تیبا، سه هزار و ۶۷۰ دستگاه سراتو، ۴۲۳ دستگاه آریو، چهار هزار و ۸۸۷ دستگاه چانگان CS35 و سه هزار و ۱۲۰ اس. کی. دی (SKD) تولید کرد.

به گفته مسئولان سایپا، اس. کی. دی ها برای تولید خودرو در سایت‌های خارجی این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اس کی دی (SKD- Semi Knocked Dawn) یا همان قطعات نیمه کامل، شیوه ای است که در کارخانه های داخلی اجرا شده و در آن یکسری از قطعات به دلیل فناوری بالا، فرآیند تولید خاص و غیره به شکل آماده از کشور مبدا وارد و در شرکت‌های داخلی سرهم بندی می‌شود.

 

تولید خودروتولید بیش از ۱۱ هزار دستگاه خودرو در پارس خودرو در آذرماه

بررسی آمارهای منتشره سامانه کُدال همچنین حاکی از تولید ۱۱ هزار و ۷۳ دستگاه خودرو از سوی گروه پارس خودرو در آذر ماه امسال است.

برپایه آمارهای سامانه یاد شده، بیشترین تولید این گروه خودروسازی در نهمین ماه سال مربوط به خانواده X100 یا همان پراید با ۹ هزار و ۷۴۳ دستگاه بود.

همچنین در این ماه هزار و ۲۷۰ دستگاه از گروه Q200 (کوئیک) و تنها ۱۰ دستگاه از گروه S200 (ساینا) تولید شد.آمارهای تجمعی ۹ ماهه پارس خودرو

بررسی آمارهای سامانه کدال حاکی از تولید ۷۲ هزار و ۷۴۰ دستگاه خودرو در این گروه از ابتدای امسال تا پایان آذرماه است.

بیشترین آمار تولید پارس خودرو در این مدت مربوط به پراید با ۶۷ هزار و ۸۴۰ دستگاه است.

پارس خودرو در ۹ ماهه امسال دو هزار و ۹۲۰ دستگاه خودرو از گروه رنو تولید کرد. با توجه به اینکه تا پایان مردادماه نیز همین رقم برای تولیدات گروه رنو ثبت شده بود، نشان می‌دهد هیچ محصولی از این گروه در شهریور، مهر، آبان و آذر ماه تولید نشد.

همچنین، همچون مهر و آبان ماه، آمار تولید برلیانس در حد ۱۹۳ دستگاه باقی مانده که حاکی از تولید نشدن این خودرو از آن زمان دارد.

سامانه کدال همچنین به تولید نشدن خودروهای ریچ P27‌ و ون دولوکس در شرکت پارس خودرو از ابتدای امسال اشاره دارد.

منبع: ایرنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!