یكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۸ | ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
غلظت ذرات معلق در برخی مناطق تهران افزایش یافت
۱۱:۴۸ | ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
اجاره خودرو

غلظت ذرات معلق در برخی مناطق تهران افزایش یافت

پرشین خودرو: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز (۱۰ دی ماه) در برخی مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق سبب برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، نتایج حاصل از پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در نخستین ساعات امروز (۱۰ دی ماه) با برقراری شرایط مساعد جوی طی ساعات گذشته با وجود آغاز تردد خودروها، کیفیت هوا در وضعیت مطلوب قرار خواهد داشت، هرچند در برخی مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق سبب برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد شد.

طی امروز (۱۰ دی ماه) عدم وزش باد مؤثر و آسمان ابری تا حدی از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد بنابراین با افزایش ترافیک شبانگاهی شهر تهران بر غلظت ذرات معلق افزوده و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود. اگرچه در ساعات پایانی با افزایش نسبی سرعت باد و پراکندگی آلاینده‌ها، بهبود نسبی کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

 

هوای تهران


با تداوم این وضعیت جوی تا صبحگاه فردا (۱۱ دی ماه) همزمان با آغاز تردد خودروها غلظت ذرات معلق افزایش می‌یابد که در مقایسه با روز گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود در پاره‌ای مناطق کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب قرار بگیرد. در طول روز با کاهش سرعت باد و شرایط نسبتاً پایدار جوی، پراکندگی آلاینده‌ها محدود می‌شود بنابراین در شامگاه چهارشنبه احتمال می‌رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب قرار داشته باشد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته ۸۶ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم‌اکنون ۹۲ و هوا در شرایط سالم است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!