چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۵۰ | ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
آغاز شماره‌گذاری وانت پیكان، به زودی
۰۹:۵۰ | ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
اجاره خودرو

آغاز شماره‌گذاری وانت پیكان، به زودی

پرشین خودرو: با صدور تاییدیه سازمان ملی استاندارد ایران، شماره‌گذاری وانت پیكان به زودی آغاز خواهد شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، طبق جدیدترین اطلاعات به دست آمده، سازمان ملی استاندارد ایران علاوه بر تاییدیه قبلی مبنی بر استاندارد بودن وانت پیكان با موتور یورو 4، تاییدیه شماره‌گذاری وانت پیكان با موتور یورو 2 را نیز صادر كرده است.

پیش از این دبیر انجمن خودروسازان اعلام كرده بود كه از ابتدای امسال شماره‌گذاری خودرو وانت پیكان علی‌رغم تائیدیه سازمان ملی استاندارد ایران مبنی بر استاندارد ‌بودن این خودرو متوقف شده است.

البته اواسط سال گذشته نیز به دلیل پاس نشدن چند استاندارد خودرویی از سوی وانت پیكان، با ابلاغیه سازمان ملی استاندارد ایران به پلیس، شماره‌گذاری این خودرو متوقف شد. در آن زمان ایران ‌خودرو توانست با ارائه‌ تعهد نسبت به تكمیل استاندارد‌های وانت پیكان مصوبه‌ هیات دولت برای ادامه شماره‌گذاری این خودرو را اخذ كند؛ به‌گونه‌ای كه دولت مصوب كرد شماره‌گذاری وانت ‌پیكان تا پایان سال 1390 ادامه یافته و از ابتدای سال 1391 نیز شماره‌گذاری آن منوط به تایید استاندارد‌های مربوطه از سوی سازمان ملی استاندارد ایران ‌شد.

در این شرایط اواخر سال گذشته معاون سازمان ملی استاندارد ایران از پاس شدن تمام استانداردهای مربوطه از سوی خودروی وانت پیكان خبر داده و اعلام كرد كه تاییدیه مربوطه به پلیس راهنمایی و رانندگی ابلاغ شده است؛ با این حال علی‌رغم صدور تاییدیه سازمان ملی استاندارد شماره‌گذاری این خودرو از ابتدای امسال متوقف شد.

به گزارش ایسنا، طبق جدیدترین اطلاعات به دست آمده، سازمان ملی استاندارد ایران مجددا تاییدیه جدیدی مبنی بر استاندارد بودن وانت پیكان با موتور یورو 2 را صادر كرده است كه به این ترتیب به نظر می‌رسد شماره‌گذاری این خودرو به زودی آغاز خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!