پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۱۷ | ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
تسلا در هفته ۱۰۰۰ خودروی برقی تولید می‌کند
۱۶:۱۷ | ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
اجاره خودرو

تسلا در هفته ۱۰۰۰ خودروی برقی تولید می‌کند

پرشین خودرو: تسلاموتورز به تازگی اعلام کرده است که کارخانه گیگافکتوری در چین هم اکنون در حال تولید یک هزار دستگاه تسلا مدل ۳ در هفته است.

به گزارش پرشین خودرو، وانگ هائو، مدیر ارشد تسلاموتورز در چین به تازگی اعلام کرده است که کارخانه اختصاصی این شرکت در حال حاضر هزار دستگاه خودروی تسلا مدل ۳ در هفته تولید می‌کند.

پیش‌تر نیز مقامات تسلاموتورز اعلام کرده بودند تسهیلات دولت چین این امکان را به کارخانه اختصاصی تسلا در خاک این کشور می‌دهد که به صورت هفتگی هزار دستگاه بسازد.


چندماه پیش بود که شرکت آمریکایی تسلاموتورز اعلام کرد که موفق شده است از وزارت صنعت چین مجوزهای لازم برای توسعه و تولید خودروهای برقی تسلا را در خاک این کشور پهناور آسیایی اخذ کند.

بر اساس گزارش وب سایت cleantechnica، شرکت تسلاموتورز آمریکا به عنوان یکی از خودروسازان نوظهور و نوپا که در سال‌های اخیر با تلاش‌های مداوم خود به موفقیت‌های قابل توجهی در توسعه و تولید خودروهای الکتریکی لوکس و قدرتمند دست یافته است، در بازارهای جهانی به جز ایالات متحده آمریکا نظیر چین و برخی دیگر از کشورهای اروپایی نیز توانسته سهم بازار و فروش چشمگیری را به خود اختصاص دهد و در این حوزه از سایر رقبای خود سبقت بگیرد.

 

تسلا


بدین ترتیب کارخانه اختصاصی تسلاموتورز در چین که گیگافاکتوری ۴ نام دارد، تحت‌تاثیر تسهیلات جدید دولت چین برای ترغیب مشتریان به خریداری و استفاده از خودروهای الکتریکی، پاک و دوستدار محیط زیست، قادر خواهد بود میزان تولید خودروهای تسلا مدل ۳ را میزان قابل توجهی افزایش بدهد و سهم خود را در بازار چین که یکی از مهم ترین بازارهای فروش خودرو در جهان به شمار می‌رود، افزایش دهد.

تسلا برنامه‌ریزی‌های بلند مدتی در خصوص تولید انبوه خودروهای تمام الکتریکی، لوکس و قدرتمند خود در خاک چین دارد و حالا با صدور تمامی مجوزهای لازم برای راه اندازی خط تولید کارخانه‌های گیگافکتوری، قادر خواهد بود با سهولت بیشتر، هزینه‌های تمام شده کمتر و قیمت مصرف کننده پایین تری محصولات خود را به یکی از بزرگترین بازارهای خود عرضه کند.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

چین هم مانند بسیاری از کشورهای دیگر همچون انگلستان، فرانسه، اسپانیا، یونان، مکزیک و هند، تصمیم گرفته است که فروش، تولید و استفاده از خودروهای بنزینی و دیزلی را که موجب آلودگی هوا و محیط زیست می‌شوند، نهایتا تا یک دهه آینده ممنوع اعلام کند.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!