دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۱۳ | ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
عدم تخصیص سهمیه بنزین معلولان
۱۴:۱۳ | ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
اجاره خودرو

عدم تخصیص سهمیه بنزین معلولان

پرشین خودرو: رئیس جامعه معلولان ایران از عدم نصب پلاک ویژه خودرو برای تمامی معلولان انتقاد کرد و گفت: راهنمای و رانندگی فقط برای یک ششم معلولان، پلاک ویژه خودرو صادر کرده است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از مهر، علی همت محمود نژاد با اشاره به نشست روسای هیئت مدیره اعضای جامعه معلولان سراسر کشور، افزود: در این نشست که با حضور مدیر کل بهزیستی اهواز و همچنین نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان برگزار شد، مشکلات معلولان و قانون جامع حمایت از حقوق معلولان بررسی شد.

وی با اشاره به پایین بودن مستمری معلولان گفت: مستمری که هم اکنون معلولان دریافت می کنند به هیچ عنوان با تورم موجود در جامعه تناسبی ندارد به همین دلیل باید مسئولان برای آن چاره ای بیاندیشند.

رئیس جامعه معلولان ایران تاکید کرد: یکی دیگر از مشکلات معلولان عدم تخصیص سهیمه بنزین آنان است که باعث شده فشار زیادی به این افراد تحمیل شود.

محمودنژاد به مشکلات مسکن معلولان نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به گرانی مسکن و مشکلات این افراد نشان می دهد که آنان به هیچ وجه صاخب خانه نخواهند شد.

به گفته وی، افزایش نرخ بیکاری در میان معلولان و عدم مهندسی این موضوع از سوی مسئولان امر هیچگونه سنخیتی با رهنمودهای رهبر و نامگذاری سال حمایت از کار و سرمایه ایرانی ندارد و این موضوعاتی بود که در نشست نمایندگان جامعه معلولان مطرح شد.

وی افزود: نمایندگان در این نشست همچنین خواهان پیگیری مجدانه بهزیستی برای تشکیل شورای عالی معلولان و اصلاح قانون جامع حمایت از حقوق این افراد شدند .

رئیس جامعه معلولان ایران به عدم توجه راهنمایی و رانندگی در خصوص علایم راهنمایی مخصوص معلولان اشاره و در مورد عدم نصب پلاک ویژه معلولان اظهار نگرانی کرد و اظهار داشت: راهنمای و رانندگی باید برای خودروهای تمام افرادی که دارای گواهینامه مشروط هستند پلاک خودرو معلولان را صادر کند در صورتیکه از میان 12 هزار معلول فقط 2 هزار نفر آنان پلاک دریافت کرده اند.

محمودنژاد گفت: در حال حاضر معلولان نخبه و توانمند زیادی در کشور وجود دارند که می توانند در عرصه مدیریت خدمتگذار باشند ولی هیچگونه استفاده ای از آنان نمی شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
معلولان
نظر بینندگان
!
!
!