پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۰ | ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
سوخت استاندارد برای خودروی استاندارد لازم است
۱۳:۲۰ | ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
اجاره خودرو
رییس انجمن علمی موتور ایران:

سوخت استاندارد برای خودروی استاندارد لازم است

پرشین خودرو: رییس انجمن علمی موتور ایران گفت: چنانچه خودروی استاندارد نیاز امروز کشور است، باید خوراک استاندارد هم برای حفظ این موتور استاندارد تامین شود.

به گزارش پرشین خودرو، برات قبادیان - معاون آموزش، پژوهش و فن‌آوری وزارت صمت - در رابطه موضوعات مطرح شده پیرامون خودروهای یورو۵ و سوخت استاندارد، اظهار کرد: هر وسیله نقلیه قلبی به نام موتور درون‌سوز دارد. زندگی بدون خودرو غیر قابل تصور است. قوای محرکه شامل موتور، گیربکس و اکسل می‌شود. علاوه براین بخش‌های فناوری موتور، بخش خوراک (سوخت) آن‌ نیز بسیار حائز اهمیت است.

 

سوخت


وی ادامه داد: باتوجه به اینکه در حال حاضر بی‌نیاز از موتورهای پایه گازسوز خارجی هستیم، لازم است سوخت استاندارد نیز تامین شود. اگر سوخت استاندارد موجود نباشد، بهترین موتورها را هم داشته باشیم، تمام اجزا آن به هم خواهد ریخت.


رییس انجمن علمی موتور ایران ادامه داد: اگر انتظار داریم خودروسازان خودروی استاندارد تولید کنند، در مقابل این انتظار وجود دارد که سوخت استاندارد متناسب با آن‌ها نیز تولید شود. در حقیقت سوخت و موتور، لازم و ملزوم همدیگر هستند. اکنون بهترین زمان و درواقع فرصت طلایی است که صنعت و دانشگاه با یکدیگر مشکارکت کنند.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!