سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۶ | ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
جیلی در استون مارتین سرمایه گذاری می کند!؟
۱۱:۴۶ | ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
/اختصاصی/

جیلی در استون مارتین سرمایه گذاری می کند!؟

پرشین خودرو: بنابر گزارش های منتشر شده در رسانه ها، به نظر می رسد که جیلی در حال مذاکره با استون مارتین برای سرمایه گذاری احتمالی در این شرکت است.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، شرکت خودروسازی استون مارتین با نگرانی خود بابت کاهش سوددهی شرکت، در حال مذاکره با سرمایه گذاران بالقوه است و ظاهرا یکی از این سرمایه گذاران احتمالی، کمپانی خودروسازی جیلی خواهد بود که فعلا در حال مذاکره با طرف بریتانیایی خود است.

طبق گزارش های منتشر شده در روزنامه "فایننشال تایمز"، کمپانی خودروسازی چینی "جیلی" علاقه مند است تا سهم خودروساز انگلستانی استون مارتین را بدست آورد و قبلا نیز با مدیر و سرمایه گذاران این خودروساز بریتانیایی در تماس بوده است. حال باتوجه به صحبت های اخیر استون مارتین در رابطه با کاهش سوددهی این شرکت به دلیل ضعف بازارهای اروپایی در سال 2019 میلادی، به نظر می رسد که این خودروساز بریتانیایی هم راضی به جذب سرمایه گذاران خارجی شده باشد تا بتواند کاهش سوددهی خود را جبران کرده و همچنین به پیشرفت خود کمک کند.

 

استون مارتینیکی از امیدهای شرکت خودروسازی استون مارتین، راه اندازی شاسی بلند جدید این شرکت یعنی DBX خواهد بود و پیش از این هم اعلام کرده بود که در حال حاضر بیشتر از 1800 سفارش برای این خودروی شاسی بلند دریافت کرده است و می تواند به رشد این شرکت و افزایش سوددهی آن کمک کند. این درحالیست که مدیرعامل استون مارتین انتظار دارد به صورت سالیانه بین 4000 تا 5000 خودروی شاسی بلند DBX به مشتریان خود عرضه کند. با این حال سوددهی استون مارتین تا قبل از عرضه این شاسی بلند به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده و همین موضوع باعث شده تا ارزش سهام این خودروساز بریتانیایی نیز به طور چشمگیری کاهش پیدا کند و آنان را به فکر شراکت با خودروسازان دیگر و جذب سرمایه گذاران جدید بیاندازد.

به عبارتی دقیق تر، ارزش سهام کلی استون مارتین در حال حاضر به کمی بیش از 1 میلیارد پوند کاهش پیدا کرده است، این درحالیست که در سال 2018 میلادی مجموع ارزش سهام آن به چیزی حدود 4.3 میلیارد پوند می رسید و ریزش شدید آن زنگ خطری برای استون مارتین و سهامداران این شرکت به صدا درآورده است، حال استون مارتین در تلاش است تا با جذب سرمایه گذاران جدید و شراکت با خودروسازان بزرگ جهانی، خود را از شرایط کنونی نجات دهد.

در پایان همانطور که می دانید، کمپانی خودروسازی "جیلی" مالک خودروسازان نام آشنا و بزرگی همچون "ولوو"، "پولستار"، "شرکت تاکسی های لندن"، "پروتون"، "لوتوس"، "Lync & Co" و برخی شرکت های بزرگ دیگر است که می تواند شریکی ارزشمند برای استون مارتین قلمداد شود.

نظر بینندگان
!
!
!